सोमबार २० मंसिर २०७८

मुश्लिम समुदायबाट एमबिबिएस गरेकी नेपालकै पहिली डाक्टर जेवा खातुनलाई बधाई
समाचार
August 29, 2021SanamLeave A CommentOn मुश्लिम समुदायबाट एमबिबिएस गरेकी नेपालकै पहिली डाक्टर जेवा खातुनलाई बधाई
मधेशका महिला अहिले पनि धेरै पछाडि छन् । मधेशभित्रको मुश्लिम महिलाको अवस्था त अझै कमजोर छ । विद्यालय जान नपाइने, घरधन्दामै व्यस्त रहनुपर्ने, बाहिर निस्किँदा बुर्का लगाउनुपर्ने क्रम केही घटेपनि मधेसमा तुलनात्मक रुपमा मुस्लिम महिला सामाजिक रुपमा पछाडि नै छन् ।पछाडि परेको यो समुदायबाट चिकित्सा क्षेत्रमा अगाडि आएकी छिन् जेवा खातुन ।जेवा हालै एमबीबीएस उतीर्ण भएर डाक्टर बनेकी छन्सप्तरीको खडक नगरपालिका–८ कल्याणपुर निवासी खातुन ललितपुरको पाटन स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानबाट एमबीबीएस उतीर्ण भएकी हुन् । उनी हाल पाटन अस्पतालमै काम गर्दैछिन् । सप्तरीको मुश्लिम समुदायबाट उनी पहिलो महिला चिकित्सक हुन् । गौरी सेकेण्डरी जनकपुरबाट २०६९ सालमा प्रथम श्रेणीमा एसएलसी उतीर्ण जेवाले विराटनगरस्थित अरनिको कलेजबाट प्लस टु उतीर्ण गरिन् । ****** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ******

नेपालमा बनेको बाइक नेपालिले नै किन्न नसक्ने , कति छ नेपालमै बनेको बाईकको मुल्य ?
Enews Nepali
@Enewsnepali

नेपालमा बनेको बाइक नेपालिले नै किन्न नसक्ने , कति छ नेपालमै बनेको बाईकको मुल्य ?
FacebookTwitterPrintEmailMore
यात्रि मोटरसाइकिल्स, अपरेसन पछाडि आधिकारिक दिमाग, पहिलो नेपाली निर्मित इलेक्ट्रिक मोटरसाइकलमाविवरण खुलासा। कार्यक्रमले दुई यात्री उत्पादनहरू प्रदर्शन गर्यो: प्रोजेक्ट जीरो (P0) र प्रोजेक्ट वन (P1)।

लगभगएक बर्ष पछि, यात्री मोटरसाइकलले मूल्य विवरण सहित प्रमुख विवरणहरू प्रकट गरेको छ! त्यसो भएपछि, हामीले यात्रिको अत्यधिक महत्वाकांक्षी उत्पादन: प्रोजेक्ट शून्यको द्रुत सिंहावलोकनको लागि पर्याप्तजानकारीहरू पाएका छौं। यात्री परियोजना शून्य विशिष्टता

ब्याट्री: .0.० किलोवाट
पीक पावर: k 46 किलोवाट (H 64 एचपी)
पीक टोक़: १२० एनएम शाफ्टमा (5050० एनएम व्हीलमा)
ब्याट्री प्रकार: लिथियम–आयन
दायरा: २0० किलोमिटर

शीर्ष गती: १ K० किमी प्रति घण्टा
चार्ज समय: २ घण्टा
टायरहरू: एल्युमिनियम रिम्सको साथ मेटजेलर स्पोर्टेक M7RR
टायर आकार: ११० / -17०–१-17 (अगाडि) – डिस्क / १ 150० / -17०–१-17 (पछाडि) – डिस्क

ट्यूबलेस टायर: हो
ब्रेकिंग प्रकार: ब्रेम्बो ई–ब्रेकि।
निलम्बन: mm 43 मिमी आरसीपी समायोज्य युएसडी फोर्क्स र आरसी समायोज्य नाइट्रोजन–चार्ज मोनोशोक
सिट उचाई: mm०० मिमी

ग्राउन्ड क्लीयरेंस: १55 मिमि
तौल: १ 190 ० किलोग्राम
रंग: चाँदी
नेपालमा यात्रि परियोजना शून्य मूल्य: रु। 19,50,000

यात्री परियोजना शून्य अवलोकन डिजाईन – यात्री मोटरसाइकलले केही भिन्न, मौलिक र कल्पनाशील कुरा ल्याउँदैछ! “मोशन इन मोशन” दर्शनबाट प्रेरित, प्रोजेक्टजीरोले एक क्याफे रेसर डिजाइनलाई आधुनिक तत्वहरूको साथसाथै भविष्यको अनुभूति प्रदान गर्दछ। स्टिलचेसिसको शीर्षमा कार्बन फाइबरको साथ मिश्रित, आगामी इलेक्ट्रिक टु–व्हीलर शहरी गतिशीलता पुन: उत्पन्न गर्नेतिनीहरूको लक्ष्यको तेस्रो पुनरावृत्ति हुनेछ।

प्रदर्शन – यात्रीको प्रोजेक्ट जीरोले यस प्रकारको बाइकको लागि कहिल्यै नसुनेको प्रदर्शनको आश्वासन दिन्छ। P0 कम अपरेटिंग लागतमा उच्च प्रदर्शनको साथ एक इलेक्ट्रिक पावरट्रेन द्वारा संचालित हो। इलेक्ट्रिक मोटरलेअधिकतम power 64HP (k 48 केडब्ल्यू) को शक्ति र १२०Nm को शाफ्टमा (gene gene०Nm at Wheel) उत्पन्नगर्दछ।


Last Updated on: August 29th, 2021 at 7:24 pm
१२३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया