शनिबार २३ मंसिर २०८०

चितामा अन्तिम संस्कारका लागि तयार थियो शव, पाँच घण्टापछि जुरुक्क उठे रामकिशन, भने, ‘यमराजले गल्ती भएछ भन्दै फर्काइदिनुभयो’
May 14, 2021 i news 13NewsNo Commenton चितामा अन्तिम संस्कारका लागि तयार थियो शव, पाँच घण्टापछि जुरुक्क उठे रामकिशन, भने, ‘यमराजले गल्ती भएछ भन्दै फर्काइदिनुभयो’
यदि कुनै मानिस मृत्यु पछि पुन जीवित हुन्छ भने यो केवल चलचित्र वा कथाहरूमा मात्र सम्भव छ । तर यो भारतको उत्तर प्रदेशको अलीगढमा सम्भव भएको छ । एक व्यक्ति यहाँ मृत्यु भएको पाँच घण्टा पछि पुन जीवित भएको भन्दै गाउँलेहरु छक्क परेका छन् ।

घरका मान्छेहरू शोकमा थिए र अन्तिम संस्कार गर्न तयारी गर्दै थिए । त्यही समयमा रामकिशन जुरुक्क उठे र सबैलाई त्यहाँ रुनुको कारण सोधे । आफन्तले उनको चिता तयार भएको बताएपछि रामकिशनले आफूलाई यमराजले आफ्नो गल्ती स्वीकारेर फिर्ता गरिदिएको बताए ।

यस कुराले परिवारको दुखलाई खुशी मा बदलियो । आफन्त र त्यहाँ उपस्थित व्यक्तिहरूको आँखामा आँसु थियो, तर रामकिशन जीवित भए पछि, उनीहरूको अनुहारमा एकाएक मुस्कानको लहर देखियो ।

यो घटना अलीगढ़को अतरौलीको किरातला गाउँको हो । जहाँ ५० वर्षीय रामकिशन सिंह उर्फ ​​भूरा सिंहको मृत्यु भयो । रामकिशनको मृत्युपछि परिवारमा शोक व्याप्त थियो । रामकिशनको मृत्युको सूचना सबै आफन्तहरूमा फैलियो ।

परिवारको रुवाई देखेर गाउँलेहरूको आँखामा पानी भरियो । गाउँका मानिसहरूले अन्तिम संस्कारको लागि तयारी गर्न थाले । तर पाँच घण्टा पछि रामकिशनको शरीरमा हलचल भयो, मानिसहरू छक्क परे । मानिसहरूले विश्वास गरेनन् । रामकिशन उठे र उनले परिवारका आफन्त र साथीहरूलाई त्यहाँ देखे र सबैलाई नामद्वारा बोलाए ।

मानिसहरूलाई रोइरहेको देखेर रामकिशोरले भने कि म एकदमै ठीक छु । उनले भने कि यमराजले मलाई गल्तीले लिएका थिए तर फिर्ता पठाए । रामकिशनले भने कि मेरो नम्बर त्यहाँ थिएन, त्यसैले मलाई फिर्ता गरियो । रामकिशनको यस्तो अनौठो कुरा सुन्दा परिवारका आँखाहरू आश्चर्यचकित मुस्कानले भरिए ।

रामकिशनको खबर गाउँमा मात्र नभई वरपरका मानिसहरूमा पनि चर्चाको विषय बनेको छ । यस घटना पछि रामकिशनको घरमा पुगेर मानिसहरू मृत्यु र घटनाको बारेमा जान्न चाहन्छन् ।


Last Updated on: May 14th, 2021 at 6:24 pm
२०८३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया