सोमबार १८ मंसिर २०८०

दक्षिण अफ्रिकी मुलुक जाम्बियाको साउथ लुआनग्वा राष्ट्रिय निकुञ्जमा देखिएको एउटा दृश्य यतिबेला सामाजिक सञ्जालभर भा’इरल बने’को छ ।

घटनाका ह्द’यविदारक तस्बिरहरुमा एउटा साहाराविहीन सानो बाँदरको बच्चा आफ्नी आमाको मृ’त शरीर च्यापेर बसिरहेको देख्न सकिन्छ जसमा यसकी आमाको टाउको चितुवाको मुखभित्र छ ।आफैं ठूलो ख’तरामा परिरहँदा पनि यसले आमाको साथ छाड्न सकिरहेको छैन ।

अक्टोबर १४ को यस घटनामा अन्ततः सो चितुवाले त्यो बच्चालाई चितुवाहरुले खा’इदिन्छन् । यो दुः’खद् क्षणलाई वा’इल्डलाइफ फोटोग्राफर सफिक मुला चिपाता जाम्बियाकाले खिचेका थिए ।सो दृष्य देखेपछि उनले भनेका छन्, ‘प्रकृति सधैं सुन्दर नहुन सक्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् , दुबईको बुर्ज खलिफा भवनमा एक महिला उभिएर भिडियो बनाएकी छन् । उनको भिडियो अमीरात एयरलाइन्स द्वारा जारी गरिएको छ । जुन भिडियो एयरलाइन्सको एक नयाँ विज्ञापन हो ।

यो भिडियो अहिले इन्टरनेट मा भाइरल भएको छ। संयुक्त अरब इमिरेट्स एयरलाइन्स को यो विज्ञापन सोशल मिडिया मा लाखौं पटक हेरिएको छ। नेटिजेन्स विशेष गरी ती महिलाको बारेमा जान्न उत्सुक छन् । जो ८०० मिटरको उचाईमा संसारको सबैभन्दा अग्लो भवनको शीर्षमा उभिन हिम्मत गर्छिन्।

बुर्ज खलिफा भवनको माथि उभिएकी महिलाको नाम निकोल स्मिथ लुडविक हो। निकोल एक पेशेवर स्काइडाइभि प्रशिक्षक हुन् । जो एक अमीरात केबिन चालक दल को सदस्य को रूप मा विज्ञापनमा देखिएकी छन् ।

निकोलका इन्स्टाग्राममा १७,००० भन्दा धेरै फलोअर्स छन् र उनी आफ्नो जैवमा ूविश्व यात्री, स्काईडाइभर, योग प्रशिक्षक, हाइकर र साहसीू को रुपमा चिनिन्छिन् । उनले आफ्नो जीवनीमा अमेरिकी लेखक हेलेन केलरलाई उद्धृत गरेकी छिन्, ‘जीवन या त साहसी साहसिक कार्य हो वा बिल्कुलै केहि होइन।’

यो तस्बिरले पक्कै पनि जीवनको क्रु’र वास्तविकता देखाउँछ । दी’र्घकालीन वातावरण कायम राख्न, एउटा प्र’जाति म’रेर अर्कोलाई बचाउनु पर्छ ।’ डेलीमेल

 


Last Updated on: October 26th, 2021 at 11:03 am
५९३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया