शुक्रबार १४ माघ २०७८

भोजपुर । भोजपुरमा निर्माणाधीन पक्की पुल भत्कीएको छ । करोडौं खर्चिएर निर्माण हुदै गरेको सवारीसाधन आवतजावन गर्न बनाइदै गरेको पुल भत्कीएको हो ।

सदरमुकाम भोजपुर बजार र घोडेटाँर जोड्ने कावाखोलाको पुल कमसल निर्माण सामग्री र प्राबिधिक त्रुटीका कारण भत्कीएको हुनसक्ने स्थानीयको अनुमान छ ।

भत्कीएको पुल भोजपुरको हतुवागढी गाउँपालिका वडा नम्बर २ र रामप्रसाद गाउँपालिका सीमाक्षेत्रमा निर्माणाधीन पक्की पुल भत्कीएपछि विज्ञ प्राबिधिक सहितको टोली समेत अनुगमनका लागि खटाइएको निर्माण कम्पनीले जनाएको छ ।

सो पुल जिल्लाकै गौरबको योजनामध्ये लिइन्थ्यो । तर, निर्माणको काम नसकिदै पूणर्रुपमा बीचभागमै भत्कीएपछि जिल्लाभित्रको मुख्य सडक जोडीने सपना पनि ढिलाइ भएको सर्वसाधरणको बताएका छन् ।

वर्षेनी पहाडी क्षेत्रका अधिकांस सार्वजनिक संरचनाहरु निर्माण कम्पनी र ठेकेदारको लापरबाहीले गर्दा भत्कीने र समयमै निर्माण नहुने गरेका छन् । यसप्रति सम्बन्धीत निकायले बेलैमा चासो दिनुपर्ने स्थानीय बताउछन् ।

टिकटकमा धेरै किसिमका भिडियोहरु हेर्न सकिन्छ तर सोसल मिडिया बाट पनि एक किसिमको सहयोग र सन्देश दिन सकिन्छ भन्ने एउटा उदाहरण हुन उनीतपाईको कुनैपनि सम्बन्धलाई दिगो र सफल बनाउँन सबैभन्दा पहिले तपाईमा बिश्वास हुनु पर्दछ । सधै सकारात्मक सोच पनि हुनु पर्दछ । तरपनि यहाँ दैनिक लाखौं सम्बन्धमा बिभिन्न समस्याहरु आइरहेका छन् । कहि न कही चुकिरहेका छन् । भत्किरहेका छन् त टुटिरहेका छन् । किनकी सम्बन्ध सफल बनाउँन धेरै समय र मेहनत लाग्छ । यसमा प्रेम र इमान्दारी जस्ता धेरै कुराहरुले सम्बन्धलाई मजबुत बनाउँने गर्दछ ।

यदि तपाईले जान्नु भयो भने सम्बन्धलाई सफल बनाउँन कुनै जादूगरी काम होइन । यसमा कुनै स साना कुराले पनि माया प्रेममा सम्बन्ध विग्रन सक्छ भने सम्बन्धलाई धेरै मेहनत जिम्मेवारी र कोशिशबाट निभाउँन सकिन्छ। सम्बन्धलाई सफल बनाई राख्न हरेक जोडीले ख्याल राख्नु पर्ने केही टिप्सहरु आज तपाईलाई हामीले दिन्छौ यदि तपाईले यही कुरा मनन गर्नुभयो भने तपाईको जीवमा पनि खुशी र सुखको आभास हुनेछ ।

एक अर्कावीच हँसाई राख्नुस् आज भोलीको एक अर्कौ सँग मोबाईल चलाएर बस्ने अनि एउटाले गरेको काममा अर्कोले कुनै पनि ध्यान नदिने हुदा सम्बन्धमा चोसो पना आईरहन्छ । त्यसैले गर्दा आपसमा दिल खोलेर हाँस्नुस् किनकि हँसाईबाट शरीरमा अक्सीटोसिन हार्मोन बन्ने गर्दछ जुन हार्मोनले सधै मुड सफा राख्छ। सधै हाँस्नेवाला जोडीको साथमा धेरै खुशीयाली रहने गर्दछ । यिनीहरुले हाँस्दै मुस्कुराउँदै जीवनको कैयौ मुश्किलका घुम्तीहरुलाई सजिलै पार लगाउँछ ।

यदि तपाई पनि आफ्नो सम्बन्धलाई सफल बनाउँन चाहनुहुन्छ भने एक अर्कावीच हाँसी खुशी रहनुस र हँसाइरहनुस् । यसबाट सम्बन्धका जादु सुमधुर रहनेछ । मनमा कहिल्यै दुर्भाव नराख्नुस्जु न जोडी सधै खुशी रहन्छ उनीहरु एक अर्काप्रति कुनै दुर्भाव राख्दैन । हरेक सम्बन्धमा धेरै थोरै ल डाई झगडा त हुन्छ नै तर कोशिश गर्नुस कि सुत्नुभन्दा पहिले मुद्दालाई सुल्झाउँनुस् ताकि आगामी दिनको शुरुवात राम्रो हुनेछ।

एक अर्काप्रति संवेदनशील बन्नुहोस् सम्बन्धबाट आनन्द उठाउँनको लागि एक अर्काप्रति सम्वेदनशील बन्नुहोस् र हरेक पलकासाथमा रमाइलोको फाइदा उठाउँनुहोस्। तपाई सम्बन्धको गहिराईमा जब तक पुग्न सक्नुहुन्न तबसम्म तपाई आफ्नो पार्टनरको साथ खुलेर जीन्दगी विताउँन सक्नुहुन्न। एक अर्कावीच आफ्नो डर खुशी र तनाव सबैचिजको कुरा गर्नुहोस् ।गोप्य नराख्नुहोस तपाई आफ्नो मान्छेलाई जुन सुकै कुनै पनि गोप्य कुरा नलुकाउनुहोस ।


Last Updated on: November 29th, 2021 at 11:00 am
५४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया