बिहिबार २५ जेठ २०८०

केही समयदेखी जंगली जनावरको आ’क्र’मण’मा घा’इते तथा मृ”त्यु हुने घ”टना निकै बढेको देखिन्छ । पछिल्लो समय जंगल छेउछाउका बस्ती तथा जंगलको बिच हुँदै जाने राजमार्गमा जंगलि जनावरले मानिसहरुलाई आक्रमण गर्ने गरेको छ । अहिले चितवनकि सुर्जकला दनुवारलाई पनि जंगली जनावर भालुले आ’क्र’मण गरि घा’इते बनाएको छ । जंगलमा गरुँलाई घास का’ट्न गएको बेला उनलाई भालुले आ’क्रम’ण गरेको हो । अहिले उनको उपचार काठमाडौको एक अस्पतालमा भै रहेको छ ।

सुर्जकलाका भनाइ अनुसार आफू जंगलमा घाँस का’ट्दै जाँदा अगाडिबाट एक्कासी आएको भालुले सुरुमा खुट्टा देखी टाउकोसम्म सुगेँको र पछि आँखामा चि’थो’रे’को बताइन । त्यहाँबाट आफू जसोतसो करिव २ घन्टा जतिको बाटो भागे पछि बल्लतल घर आएको सुर्जकला बताउँछिन । घर आइपुगे पछि छोराले अस्पताल लगेको सुर्जकलाले बताएकी छिन । सुर्जकलाको आँखाको छेउमा धेरै ठूलो चोट लागेको छ । साथै छाती पनि चो”ट लागेको सुर्जकला बताउँछिन् ।

जना छोराछोरी भएकी सुर्जकला भालु आ”क्र’मणमा पर्नु अघि नै उनका श्रीमान पनि बि’रा’मी भएर सुर्खेत अ’स्पता’लमा भ’र्ना भएका थिए । अहिले छोराछोरी पनि सानै भएको र श्रीमान पनि बिरामी रहेकोले आफू र श्रीमानलाई उपचार गर्न गार्‍हो भएको उनले बताएकी छिन । आर्थिक अवस्था क’मजोर भएको परिवार आफुहरुको भएकोले उपचार गर्न पनि स’मस्या भएको सुर्जकला बताउँछिन् । भालुको आ”क्रम”णबाट आफुले लगाएको सबै गहना पनि ह’राएको सुर्जकला बताउँछिन् ।

भालुले कान समेत लुछेको सुर्जकला बताउँछिन । आफुलाई ३ पट्क तान्दै प’छा’र्दै गरेको सुर्जकला बताउँछिन । सुर्जकलाका भान्जा खड्क बिकका अनुसार गाउँमा पहिले पनि दिन दिनै धेरै बाख्रा हराएकोले गर्दा स्याल हो कि भन्ने लाग्ने गरेको तर अहिले माइजुलाई भालुले टो’के पछि भा’लुले खा’ने गरेको भन्ने थाहा भएको बताए । अहिले माइजुको उपचार गर्ने पैसा नभएको खड्क बताउँछन् । त्यसै पनि आर्थिक रुपमा क’मजोर भएको परिवारमा अहिले दुबै जनालाई उपचार गर्नु पर्ने अवस्था आउदा गार्‍हो भएको उनले बताए ।

सुर्जकलाको गाउँमा उपचार हुन नसके पछि उनलाई उपचारको लागी काठमाडौको वीर अस्पतालमा उनै भान्जा खड्गले ल्याएका हुन । आर्थिक अवस्था एकदमै कमजोर भएकोले काठमाडौसम्म ल्याउनको लागि खर्च पनि गाउँले र आफ्न्ताले सहयोग गरेको खड्गको भनाई छ । सुर्जकलाको उपचारमा संलग्न डाक्टरका अनुसार सर्जुकलाको आँखाको अ’प्रेसन गर्नु पर्ने भएको बताए । अप्रेसनका लागि चाहिने पैसा आफुहरुसगँ भएकोले सहयोगको लागि मिडियामा आएको खड्कको भनाई छ । (भिडियो हेर्नुस)


Last Updated on: December 23rd, 2021 at 12:27 pm
३३९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया