बिहिबार २५ जेठ २०८०

श्रीमान श्रीमतीको स’म्बन्ध विश्वासमा आधारित हुन्छ । आ गोको अगाडि सात च’n क्कर लगाएर जीवनभर सँगै बस्ने र जीवनका हरेक सुख–दुःखमा सँगै बस्ने कामना श्रीमान्–श्रीमतीको हुन्छ । बिहेपछि कतिपय जोडीले आफ्नो जीवन राम्रोसँग बिताउँछन् तर कतिपय विलक्षण पतिले आफ्नी श्रीमतीलाई दु:ख दिने गर्छन् ।

कतिपय श्रीमानले दाइजोको लागि पनि श्रीमतीसँग यस्तो व्यवहार गर्छन् कि सुन्नेको मन काँप्छ । बिहारको नालन्दा जिल्लामा यस्तै एउटा घ’टना सार्वजनिक भएको छ जहाँ श्रीमानले दाइजोको लागि श्रीमती र दुई छोराछोरीको पी’ डा’ दा’यी ह; त्या गरेका छन् ।

यो अ’चम्मलाग्दो घ’टना नालंदा जिल्लाको इस्लामपुर थाना क्षेत्रको बधि चकिया गाउँको हो। जहाँ गुड्डु पासवान नामका व्यक्तिले श्रीमती ज्ञानतीदेवी, ३ वर्षीय छोरा साहिल कुमार र १ वर्षीया छोरी स्नेहा कुमारीको दाइजोको लागि वि-ष खु’ वा एर नि’र्म’म’ता’पू’र्वक ह; त्या गरेका थिए ।

उक्त व्यक्ति घ’टनालाई अ’भ्यस्त गरी घ’टना’स्थ’लबाट भा’गेका थिए । यो घ’टना गाउँमा खुल्नेबित्तिकै पूरै गाउँमा स’ न स’नी मच्चियो र सबैजना ड’ राए । यसपछि प्रहरीलाई खबर गरिएको थियो । त्यसपछि प्रहरीले घ’ट’नास्थ’लमा पुगेर श व आफ्नो नियन्त्रणमा लिएर पो’स्ट’मा’र्ट’मका लागि सदर अस्पताल बिहार शरीफ पठाएको थियो ।

ज्ञानतीदेवीका भाइका अनुसार गुड्डु र ज्ञानतीको २०१५ सालमा विवाह भएको थियो । विवाहपछि ज्ञानती र गुड्डुबीच दा’इजोको मागलाई लिएर पटकपटक झ’ ग डा हुने गरेको थियो । तर बिस्तारै उनीहरुबीच झ’गडा बढ्दै गयो र गुड्डुले श्रीमतीलाई कु’ ट’ पि’ ट गर्न थाले । यसपछि ज्ञानतीदेवीले आफ्नो घरमा बताइन् ।

त्यसपछि पञ्चायतमा कुरा गरेपछि श्रीमानले कु’ ट’ पि’ ट न’ गर्ने सर्तमा उनलाई ससुराल घर पठाइयो । केही दिनदेखि गुड्डुको आफ्नी श्रीमती ज्ञानतीदेवीसँग राम्रै चलेको थियो तर बिहीबार फेरि श्रीमतीलाई कु’ ट’ पि’ ट गर्न थाले र माइतीमा पैसा लिन भने । तर यस क्रममा ज्ञानतीदेवीले केही पनि सुनिनन् र दुवैबीच हा’ ना’ हा’ न भयो ।

झ’ ग डा सकिएपछि श्रीमती आफ्नो काममा व्यस्त भइन् भने श्रीमानले रि’ स ह’ टाउन खानामा वि-ष मि’ साएर फ’ रा’र भएका छन् । यहाँ श्रीमतीले खाना खाइन् र दुवै बच्चालाई पनि खुवाइन् । यसपछि ज्ञानती आफ्ना छोराछोरीसँग सु त्न गइन् । तर बीचमा तीनै जनाको स्वा’स्थ्य अचानक बि’ ग्रियो ।

यसैबीच ज्ञानतीदेवीका श्रीमानले नै उनलाई फोन गरेर खानामा वि-ष मि’ साएको बताए । यस्तो अ’वस्थामा ज्ञानती निकै आ’ त्तिएर हतारमा माइतीलाई फोन गरेर श्रीमानले खानामा वि-ष मि’ साएको बताइन् ।

ज्ञानतीदेवीको मुखबाट यो कुरा सुनेपछि उनका परिवारका सदस्य तुरुन्तै आएर तीनै जनालाई अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो, जहाँ ज्ञानतीदेवीको मृ; त्यु भयो र केही बेरमा उनका दुवै छोराछोरी पनि मृ; त्यु भयो ।

 

प्रहरीले अनुसन्धान गर्न पुगेपछि ज्ञानतीदेवीकी सासु कौशल्या देवीलाई प’ क्रा उ गरी सोधपुछका क्रममा सबै कुरा दा’इजोको भएको खुलेको थियो । यसै क्रममा ज्ञानतीदेवीका अभिभावकले श्रीमान्सहित आठ जनावि’ रुद्ध दा’इजोको उ’ जुरी दिएका छन् । प्रहरीले अन्य अ’भि’यु’क्तहरुको खोजी गरिरहेको छ ।


Last Updated on: December 28th, 2021 at 12:51 pm
११५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया