शुक्रबार १६ मंसिर २०७९

दाङको तुलसीपुर १५ घर भएकी भाबना बोहोरा आफ्नो समस्या बताउदै मिडियामा आएकी छिन। घरमा श्रीमती र छोरा हुदा हुदै पनि श्रीमानले अर्को केटि बिहे गरि लागेको भन्दै आफ्नो न्याय को लागि उनि मिडिया मा आएकी हुन्। २ महिना सम्म अर्की युवती संग बसेर बिबाह गरेपछि म मिलेर बस्छु म राम्रो बन्छु भनि घर आएका थिए।

१७ बर्ष मै प्रेम बिबाह गरेकी भाबनालाई श्रीमानले बिबाह गरेको ७ महिना बाटै नै हेला गर्न थालेका रहेछन। समाजका मान्छेहरुले पनि श्रीमान लाई अरु केटि संग लागेको छ भनि कुरा गर्दा पनि आफुलाई बिस्वास नै नलागेको भाबना बताउछिन। मैले यस्तो त होइन होला भनि भन्दै २ बर्ष बिति सक्यो।

म संग महिना मा ५ दिन बस्थे भने अर्को केटि संग बाकि दिन बस्ने गर्थे। मैले कहाँ जानु भाथ्यो भनि सोध्दा साथीको घर मा भन्थे। घरमा छोरा हुदा हुदै पनि कमाएर पैसा नै नदिने। अरो केटि भगाएर पनि लैजानु भएछ। कागज गरेर ल्याएको श्रीमानले फेरी उही केटीलाई लगेर गएछन्।

भाईले किन यस्तो गरेको दाई छोरा छ भनि सम्झाउदा मलाई यसको केहि मतलब छैन मलाई कन्चिको मात्र चिन्ता छ म उ बिना बाच्न सक्दैन भनेर गएका थिए। अर्को केटि संग कुरा भएका सबै प्रमाण हरु भएको मोबाइल पनि श्रीमानले नै लगेर गएछन्। आफ्नो श्रीमान ब्येपत्ता भए लगत्तै अर्को केटि संगै माइती पनि घरमा छैनन्। पुरा जानकारी भिडियोमा ।

अमेरिकी सहयोग परियोजना ज्यान गए पनि संसदमा पेश हुन नदिने अडान लिएका सभामुख रातारात युटर्न हुनुको रहस्य बाहिरिएको छ । उनले आफ्ना छोराको भाग्य चम्काउन ब्याक भएको खुलासा भएको हो ।

एमसीसी प्रस्ताव प्रतिनिधि सभामापेस गर्न दिए वापत रुपक सापकोटा राजदूत बन्ने अवस्था सिर्जना भएको छ । रुपक सापकोटा सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाका छोरा हुन् । अग्निप्रसादले छोरा रुपकलाई चीनको राजदूत बनाउन प्रयास गर्दै आएका छन् ।

मन्त्रिपरिषद्ले अमेरिका, बेतायत र भारतको राजदूत नियुक्तिको निर्णय गरिसकेको छ । तीनवटै देशको भाग कांग्रेसलाई परेको छ ।कांग्रेसले भारतका लागि डा। शंकर शर्मा, अमेरिकाका लागि श्रीधर खत्री र बेलायतका लागि ज्ञानचन्द्र आचार्यलाई राजदूत सिफारिस गरेको थियो । सोही अनुसार मन्त्रिपरिषद्ले निर्णय गरेको हो ।

जानकार स्रोतका अनुसार माओवादीको भागमा चीनको राजदूत पद परेको छ । सभामुख सापकोटाको छोरालाई राजदूत बनाउन माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड सहमत भइसकेका छन् तर प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले ‘अनुभव विहीन र कम उमेरको’ भन्दै आनाकानी गरिरहनुभएको थियो ।राजदूत बन्नका लागिरुपक सापकोटाले परराष्ट्र मामिला अध्यान प्रतिष्ठानको उप–कार्यकारी निर्देशक पदबाट राजीनामा दिइसकेका छन् । छोरा रुपकलाई सो पदमा पनि बुवा अग्निप्रसादले नै पुराएका हुन् ।

तर, अब भने रुपकलाई राजदूत सिफारिस गर्नै पर्ने भएको छ । जानकार स्रोतहरुका अनुसार छोरा रुपकलाई चीनको राजदूत बनाउन नसके पनि कुनै देशको राजदूत बनाउनुपर्ने अग्निप्रसादको द वाब छ ।


Last Updated on: February 23rd, 2022 at 12:10 pm
१२५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया