सोमबार ३० साउन २०७९

काठमाडौं १६ फागुन । सहरी विकास मन्त्री रामकुमारी झाँक्रीले आफु खाक्रो राष्ट्रवादको नसामा नभएको बताएकी छन् । आइतबार संसद बैठकमा अमेरिकी परियोजना एमसीसी बहुमतले पारित भएपछि उनले सामाजिक सञ्जाल मार्फत यस्तो बताएकी हुन् ।

‘तमाम संका र अनुमानको जवाफ समय आएपछि दिउँला। पाँच वर्षमा निर्माणसम्पन्न गर्ने उद्देश्य राखेको यो महत्वपूर्ण परियोजना समयमै बन्नेछन भन्ने विश्वास छ मेरो।’ उनले भनीन् ।

आफु एक देशभक्त नागरिक भएकाले हरेक प्रक्रियामा औपचारिक वा अनौपचारिक रूपमा आफु सामेल हुने बताएकी छन् ।

सरकारमा बसेर सरकारको निणर्य विपरित काम गर्न नहुने भन्दै आएकी मन्त्री झाक्री माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकिकृत समाजवादी पार्टीकी नत्रृ हुन् ।

उनले भनेकी छन्, ‘तमाम संका र अनुमानको जवाफ समय आएपछि दिउँला। पाँच वर्षमा निर्माणसम्पन्न गर्ने उद्देश्य राखेको यो महत्वपूर्ण परियोजना समयमै बन्नेछन भन्ने विश्वास छ मेरो। म खोक्रो राष्ट्रवादको नसामा छैन। तर म एक देश भक्त नागरीक हुँ।यो सबै प्रक्रियामा औपचारिक वा अनौपचारिक रूपमा सामेल छु।’

काठमाडौं । नायक पल शाहले आफूविरुद्ध षडयन्त्र भएको दाबी गर्दै दोषी भए सजाय भोग्न तयार रहेको बताएका छन् । एक गायिकालाई ज’बरज’स्ती कर ‘णी गरेको किटानी जाहेरी परेपछि शाहले सामाजिक सन्जालमार्फत् आफू माथि नियोजित र षडयन्त्रपूर्वक ढंगले प्र’हार भएको दाबी गरेका हुन् ।

क रणीको आरोपमा प्रहरी कार्यालयमा उजुरी परेपछि ‘फरार’ भनिएका अभिनेता पल शाहले सामाजिक सञ्जालमा स्टाटस लेख्दै आफूलाई फसाउन षडयन्त्र गरिएको दाबी गरेका छन्।

बिहीबार बिहान फेसबुकमार्फत अडिओ ‘प्रमाण’सहित उनले आफू निर्दाेष भएको जिकिर गरेका हुन्। उनले लेखेका छन्, ‘यदि म दोषी भए नेपालको कानुन बमोजिम सजाय भोग्न तयार छु ।’

ती गायिकालाई प्रयोग गरेर आफूलाई नियोजित ढंगले षडयन्त्र गरेको भन्दै पलले दुर्गेश थापा, सरोज वली, कृष्ण जोशी र सम्राट चौलागाईंलाई समेत मुछेका छन् । उनले उनीहरुको अडियो क्लिपसमेत सामाजिक सन्जालमार्फत् सार्वजनिक गरिदिएका छन् ।

‘नमस्कार म पल शाह, म आज केही आफ्नो मनमा लागेको कुरा भन्न जाँदै छु’, पलले लेखेका छन्, ‘सायद अहिलेसम्म मलाई हजुरहरू सबैले आफ्नो मनदेखि निकालिसक्नु भएको होला र गा’लीग’लौ’ज पनि गर्दै हुनुहुन्छ होला, तर पनि म तपाईंहरूसामु ममाथि गरिएको षड्यन्त्रको बारेमा प्रस्ट्याउन चाहन्छु।’

हेर्नुहोस् पल शाहको फेसबुक स्टाटस, जहाँ उनले आफूलाई ‘फसाउन’ गरिएको षडयन्त्रबारेका अडिओ रेकर्ड पनि राखेका छन्। यस्तै पलले नाम उल्लेख गरेपछि दुर्गेशले भने, ‘नाबालिकाले नै पटक-पटक ऊसँग सम्बन्ध राखेको भनिसकेपछि उसले हाम्रो नाम लिएर हुन्छ?’


Last Updated on: February 28th, 2022 at 12:21 pm
१२३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया