शुक्रबार १६ मंसिर २०७९

भन्न त भंनिन्छ खाएको बिष मात्रै लाग्छ , तर सैनिक जवान लब कुमार गुरुङ लाई छुदै नछोएको बिष पनि लाग्यो जसले ३० महिना सम्म बिना कसुर जेल सजाय भोग्नु पर्यो |उनले चरम यातना पनि भोग्नु पर्यो |

उनले आफुलाई दोषी देखाउन , झुटो आ रो प र झुटो प्रमाण र बयान नै झुटो बानाउने आफ्नो हाकिमहरु अर्थात नेपाली सेनाक उच्च अधिकारीहरुका बिरुद्ध कारवाही को लागी किटानी जाहेर गरेका छन् |

सेना बाट ह ति यार चो री गरेको आ रो पमा उनले ३० महिनाको जेल सजाय भोग्नु पर्यो, जेल सजाय मात्रै हैन उनलाई धेरै यातना दिईन्थ्यो तर पछि ह ति यार चोरी गर्ने व्यक्ति अर्कै रहेको पनि साबित भयो ,सो ह ति यार चो रि गर्ने काठमान्डूमा कार्यरत गंगाधर ढकालले चो री गरेका रहेछन |

गुरुङले चरम यातना दिएर ज ब र्जस्ति दोषी साबित गराएको भन्दै सैनिक अधिकृत बिरुद्द किटानी जाहेर गरेका छन् | कसुर स्वीकार नगरे श्रीमतीलाई भारतको बम्बई लगेर बेचिदिने ,र त्यहि पैसाले ह रा एको ह ति’ या र किन्ने भन्दै मानसिक यातना पनि दिएका रहेछन | सोहि मुद्दामा गुरुङका भाई र दिदि पनि १० महिना कारागार बसेर निर्दोष देखिएपछि रिहा भएका थिए |

दिनरात उनलाई कु ‘ टे र ,चरम यातना दिदै उनि प्रति धेरै अन्याय गरिएको रहेछ |उनलाई हरेक दिन कु टि’ न्थ्यो र घाउमा नुन खुर्सा ‘नी दलेर पनि यातना दिईन्थ्यो र यो सहन नस’केर उनि बाध्य भएर झुटो  प नि आफुले स्वीकार्न बाध्य भए | उनि अहिले न्यएको लागी लडिरहेका छन् |

हेर्नुहोस भिडियो सहित


Last Updated on: March 2nd, 2022 at 12:22 pm
३५२ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया