मंगलबार १६ आश्विन २०८०

वेबमा आधारित भाइरल भिडियोमा उनले आफ्नो घर नेपाल र उनी प्रताप बस्नेतबाट गएको खुलासा गरेका छन् । रुसको घुसपैठपछि युक्रेनमा रहेका कैयौं नेपाली राजधानी किभबाट भागेर पोल्याण्ड, बेलारुस र जर्मनीलगायत छिमेकी मुलुकमा पुगेका छन् ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

तर, कीभमा बस्ने युवा नेपाली बस्नेतले युक्रेनविरुद्ध रुसको तर्फबाट लड्न सेनामा भर्ना भए । दिल्लीले युक्रेनमा भारतीय विद्यार्थीहरूलाई बन्दी बनाएको रसियाको दाबीलाई पनि अस्वीकार गरेको छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

रुसले दावी गरेको छ कि युक्रेनी सेनाले निम्न विद्यार्थीहरूलाई “सुरक्षित” गरेको थियो र प्रत्येक काम तिनीहरूलाई रूसी क्षेत्रमा प्रवेश गर्नबाट रोक्नको लागि गरिएको थियो। जे होस्, भारतीय विदेश मन्त्रालयले बिहीबार एक स्पष्टीकरणमा युक्रेनमा बन्दीहरूको कुनै रिपोर्ट नपाएको बताएको छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

भारतले युक्रेनको दोस्रो ठूलो सहर खार्किभ छोड्नका लागि भारतीय विद्यार्थीहरूलाई सहयोग पुर्‍याउन असाधारण ट्रेनहरू अर्केस्ट्रेट गर्न युक्रेनी विशेषज्ञहरूलाई मद्दत गरेको छ। खार्किभमा ठूलो संख्यामा भारतीय विद्यार्थीहरू अझै छाडिएका छन्।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

अन्तरिममा, स्पेनी प्रहरीले मनोवैज्ञानिक उत्पीडक अभ्यासमा योगदान गरेको शंकामा पाँच पाकिस्तानी नागरिकलाई पक्राउ गरेको छ। उनले होइका लागि स्पेनी निवासी विरुद्ध आवाज उठाएपछि प्रहरीले भने।

मिडिया रिपोर्टका अनुसार गत फेब्रुअरी २१ मा बार्सिलोना, गिरोना, उबेदा र ग्रानाडाबाट पाकिस्तानी नागरिकहरूलाई निष्कासन गरिएको थियो। मृत्यु हुनेहरू २० वर्ष उमेर समूहका छन्। उनको सम्बन्ध पाकिस्तानको चरम इस्लामवादी समूह तहरीक-ए-लुबाकसँग छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

यसले इस्लामिक नियमहरूको अभ्यास र निन्दा गर्ने व्यक्तिहरूलाई मृत्युदण्डको वकालत गर्दछ। सार्वजनिक उच्च अदालतका न्यायाधीश म्यानुएल गार्सिया-कास्टेलोनले मनोवैज्ञानिक उग्रवादी संघसँग मिलेर काम गरेको, प्रशंसा र मृत्युलाई प्रोत्साहन गरेको आरोपमा सबै प्रतिवादीहरूलाई कैद गर्न अनुरोध गरेका छन्।

हताहतहरू पेरिसमा सेप्टेम्बर 2020 मा भएको आक्रमणसँग पनि जोडिएका थिए। चार्ली हेब्दोको हास्य पत्रिकाले जनवरी २०१५ मा जिहादी आक्रमणको सामना गरेको छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

आठ जनाको ज्यान गएको थियो । त्यसपछिको आक्रमणमा दुई जनालाई साँच्चै चोट लागेको थियो। २५ वर्षीय पाकिस्तानी व्यक्ति जहीर हसन महमूदले भने कि उनले पैगम्बर मुहम्मदको मृत्युको पुन: प्रसारण गरेका थिए र फेरि आक्रमण गर्ने योजना बनाएका थिए।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

जाहिर हसन महमूद र तेहरिक–ए–लिबिया पाकिस्तानबीचको सम्बन्ध रहेको फ्रान्सेली प्रहरीको जाँचमा खुलेको छ । जसका कारण स्पेनले उच्च सतर्कता अपनाएको थियो ।

अनुसन्धानले हेरेको छ कि हाल हताहत हुनेहरूले अनलाइन मिडिया, मुख्यतया फेसबुक र टिकटक प्रोफाइलहरू, पाकिस्तानमा व्यक्त गरिएको उर्दूमा एक विश्वसनीय प्रचार साधनको रूपमा प्रयोग गर्छन्।

जसको माध्यमबाट उनीहरूले बनाएका सामान्य सञ्चार सामग्रीहरू सञ्चार गरिन्थ्यो। उनले युरोप र पाकिस्तानमा आलोचना गर्ने व्यक्तिहरू विरुद्ध मनोवैज्ञानिक दमनकारी आक्रमणको प्रशंसा गरे, रिपोर्टले भन्यो।
तिनीहरू असाधारण रूपमा गतिशील थिए र स्पेनका साथै फ्रान्स, ग्रीस वा इटाली जस्ता अन्य युरोपेली राष्ट्रहरूमा असंख्य भक्तहरू छन्।

परीक्षा नजिक रहेको स्रोतले ध्यानाकर्षण गराएको छ । यो चरमपन्थी सन्देशहरूमा उनीहरूको विस्तारित स्वीकृति थियो जसले कब्जा गर्न प्रेरित गर्‍यो। भेलाको कथित प्रमुख बार्सिलोनामा कब्जा गरिएको थियो।

अनुसन्धान नजिकका स्रोतहरू ल्याए। यो क्रान्तिकारी सन्देशहरूमा उनीहरूको विस्तारित स्वीकृति थियो जसले कब्जाहरूलाई प्रेरित गर्‍यो। भेलाको कथित प्रमुख बार्सिलोनामा कब्जा गरिएको थियो।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

अन्य दुई, गिरोना, उबेदा जेन, र अन्तिम, ग्रेनाडा। गतिविधि बार्सिलोनाको सामान्य ज्ञान इकाई र सामान्य सूचना प्रहरी स्टेशन, राष्ट्रिय खुफिया केन्द्र CNI र EU संगठन Europol द्वारा पुलिस मद्दतको लागि पूरा गरिएको थियो, ANI ले संकेत गरेको छ।


Last Updated on: March 5th, 2022 at 12:27 pm
२०५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया