सोमबार २३ साउन २०७९

युक्रेन रोएको बेला भारतको घिनलाग्दो हर्कत ! विश्वभर भारत मुर्दाबादको नारा {भिडियो सहित}

युक्रेनमा भएको रुसी आक्रमणको विषयमा भारतीय टेलिभिजनमा चलाइएको एउटा लाइभ छलफलमा टेलिभिजनका प्रधान सम्पादक राहुल शिवशंकरले गरेको व्यवहारको सर्वत्र निन्दा भएको छ । राहुलले लाइभ टेलिभिजन शोमा अतिथिलाई एकोहोरो औंला ठड्याउँदै हप्काएका छन् ।

उनले डानियल मेकएडाम्सलाई अनावश्यक लेक्चर नदिन चेतावनी दिँदै औंला ठड्याएका छन् । उनले भने, ‘म तपाईंको लेक्चर सुन्न बसेको होइन ।’ उनले पटक पटक डानियललाई चेतावनी दिँदै बोलिरहे ।

तर, कार्यक्रममा एक छिनपछि अर्का अतिथि रन्किँदै बोले,‘मेकएडाम्स म हुँ । मैले केही बोलेकै छैन । म हुँ मेकएडाम्स ।’खासमा उनले आफ्नै पाहुनालाई नचिनेर एउटाको ठाउँमा अर्कैलाई गाली गरेका रहेछन् । पत्रकारितामा यस्तो गाली र पण्डित्याइलाई राम्रो मानिन्न ।
त्यसपछि राहुलले माफी माग्दै भने ‘क्षमा गर्नुहोस् ।’ लडाईंसम्बन्धी निकै संवेदनशील विषयमा गरिएको टेलिभिजन छलफलमा प्रस्तोताले देखाएको व्यवहार मानवीय संवेदनाभन्दा बाहिर गएको स्पष्ट देखिएको भन्दै सामाजिक सञ्जालमा चर्को आलोचना भएको छ ।

काठमाडौं । नायक पल शाहले आफूविरुद्ध षडयन्त्र भएको दाबी गर्दै दोषी भए सजाय भोग्न तयार रहेको बताएका छन् । एक गायिकालाई ज’बरज’स्ती कर ‘णी गरेको किटानी जाहेरी परेपछि शाहले सामाजिक सन्जालमार्फत् आफू माथि नियोजित र षडयन्त्रपूर्वक ढंगले प्र’हार भएको दाबी गरेका हुन् ।

क रणीको आरोपमा प्रहरी कार्यालयमा उजुरी परेपछि ‘फरार’ भनिएका अभिनेता पल शाहले सामाजिक सञ्जालमा स्टाटस लेख्दै आफूलाई फसाउन षडयन्त्र गरिएको दाबी गरेका छन्।

बिहीबार बिहान फेसबुकमार्फत अडिओ ‘प्रमाण’सहित उनले आफू निर्दाेष भएको जिकिर गरेका हुन्। उनले लेखेका छन्, ‘यदि म दोषी भए नेपालको कानुन बमोजिम सजाय भोग्न तयार छु ।’

ती गायिकालाई प्रयोग गरेर आफूलाई नियोजित ढंगले षडयन्त्र गरेको भन्दै पलले दुर्गेश थापा, सरोज वली, कृष्ण जोशी र सम्राट चौलागाईंलाई समेत मुछेका छन् । उनले उनीहरुको अडियो क्लिपसमेत सामाजिक सन्जालमार्फत् सार्वजनिक गरिदिएका छन् ।

‘नमस्कार म पल शाह, म आज केही आफ्नो मनमा लागेको कुरा भन्न जाँदै छु’, पलले लेखेका छन्, ‘सायद अहिलेसम्म मलाई हजुरहरू सबैले आफ्नो मनदेखि निकालिसक्नु भएको होला र गा’लीग’लौ’ज पनि गर्दै हुनुहुन्छ होला, तर पनि म तपाईंहरूसामु ममाथि गरिएको षड्यन्त्रको बारेमा प्रस्ट्याउन चाहन्छु।’

 


Last Updated on: March 6th, 2022 at 11:26 am
२७४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया