सोमबार ३० साउन २०७९

ट्र,कको ठ,क्क,रबाट धनगढीमा एक किशोरीको मृ,त्यु भएको छ । विद्यालयबाट साइकलमा घर फर्किँदै गरेकी राजपुर १३ कि १५ बर्षिया स्वस्तिका कुवँरको मृ,त्यु भएको हो ।

धनगढी अत्तरिया ६ लेन खण्ड अन्तर्गत बोराडाडी मैदा मिल नजिकै साइकलमा जेब्रा क्रस गर्ने क्रममा कुवँरलाई बा २ ख ५१५५ नम्बरको ट्रकले ठ,क्कर दिएको थियो । त्यस लगत्तै उनलाई माया मेट्रो अस्पतालमा भर्ना गरिए को थियो ।

तर उनको अस्पतालमा उपचारकै क्रममा ज्या,न गएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय कैलालीले जनाएको छ ।प्रहरीले ट्रक सहित चालक गणेश बहादुर लामा लाई नियन्त्रणमा लिएको जनाएको छ । १५ बर्षिया स्वस्तिका त्रिभुवन मा ध्य मिक विद्यालयमा कक्षा ९ अध्ययनरत रहेको बुझिए को छ । ***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल??? क्लिक गर्नुहोला *****

काठमाडौं : पूर्व उपप्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका नेता डा. भीमबहादुर रावल यतिबेला पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको टाउको दुखाइ बनेका छन् । महाधिवेशनमा अध्यक्षमा ओली विरुद्ध उम्मेदवारी दिएर पार्टीमा झनै प्रभावशाली बन्दै गएका रावल पार्टीले लिएको नीतिविरुद्ध खुलेरै अभिव्यक्त दिन थालेका छन् ।

रावलले संसदमा पार्टी नेतृत्वले लिएको नीतिको आलोचना गरेका छन्। रावलको यो अभिव्यक्तीलाई धेरैले माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादीको पक्षमा दिएको अभिव्यक्ती भएको आरोप लगाइरहेका छन् ।

एकातिर माधव नेपालसहित १४ सांसदको कारवाही र सभामुखको राजीनामा मागेर निरन्तर संसद अवरोध गर्ने र अर्कोतिर प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर जबराविरुद्धको महाभियोग सिफारिस समिति गठनमा संलग्न भएर संसदीय प्रक्रियामा सामेल भएको भन्दै नेतृत्वको आलोचना गरेका हुन्।

यो कुन नीति हो, संसद अवरोधको औचित्य के भनेर प्रश्नसमेत गरेका छन्। एमसीसीमा बोल्दा हिरो बन्यो भनेर बोल्न हुन्न भन्ने र महाभियोग प्रक्रियामा कुन नीतिले सामेल भएको भनेर उनले प्रश्न तेर्स्याएका छन्।

‘नेपाली जनताले देशव्यापी उठाएको र राजनीतिक दलमा सर्वाधिक बहस भएको राष्ट्रिय स्वाधीनतासंग सम्बन्धित एमसीसी सम्झौताबारे संसदमा बोल्न नहुने तर प्रन्या चोलेन्द्रविरूद्ध महाभियोग सिफारिस समिति गठनसमेतको संसदीय प्रक्रियामा सामेल हुने कस्तो नीति हो?’ उनले प्रश्न गरेका छन्, ‘कसरी बुझ्ने?संसद अवरोध के भयो त अब?’


Last Updated on: March 8th, 2022 at 10:52 am
८७ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया