सोमबार २३ साउन २०७९

२ बर्ष अघिमात्रै बिराटनगरमा विवाह गरेर संखुवासभाको मादीलाई कार्यक्षेत्र बनाउँदै शिक्षणमा लागेकी पोखरेल बिहिबार अन्तिम समयमा आएर ब्रह्मलिन भइन् ।

दु’र्घटनामा घा’इते भएकाहरुलाई लिन जाने क्रममा केहि बाँच्ने आशा गरिएकी युकाको धरान स्थित वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान हेलिकप्टर मार्फत ल्याउने क्रममा बाटोमै मृ’त्यु भएको उनका दाजु यादव पोखरेलले बताएका छन् ।

कुनै समय इटहरीका निजी विद्यालयमा अध्यापन गराउने युका पोखरेल सहित तीन जना शिक्षकले बिहिबार बिहान संखुवासभाको मादीमा भएको दु’र्घटनामा ज्यान गुमाएका छन् ।शिक्षकहरुमा संखुवासभाकै चन्द्रज्योति आवासीय विद्यालयका शिक्षक भवानी दाहाल र मादी बहुमुखी क्याम्पसका कर्मचारी दिपक कुमार दाहाल रहेका छन् ।

दु’र्घटनामा उनिहरु सहित जम्मा १५ जनाको मृ’त्यु भएको थियो भने ४ जनालाई उपचारको लागि नेपाली सेनाको हेलिकप्टरमा हालेर वीपी प्रतिष्ठान धरान ल्याइएको छ ।केहि शारिरिक अस्वस्थता देखिएपछि आराम र उपचार गर्न तराई आउँदै गर्दा बस दु’र्घटनामा परेको पारिवारिक स्रोतले बताएको छ ।

युवाको इटहरी स्थित गंगा जमुना मुक्तिघाटमा अन्तीम सं’स्कार गरिने छ ।युकासँगै बिहिबारको दु’र्घटनामा मृ’त्युवरण गर्ने अन्य**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल👇👇👇 क्लिक गर्नुहोला ****

काठमाडौं २५ फागुन । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले अमेरीकी परियोजना एमसीसीका बारेमा राष्ट्रघाति भनेर गलत प्रचार गरिएको बताएका छन् ।

काठमाडौंको शंखमुलमा आयोजित एक कार्यक्रममा सहभागी भएका उनले देशको हितका पक्षमा एमसीसी रहेकाले कांग्रेसले सरकारमा रहँदा पनि प्रतिपक्षीमा रहँदा पनि यसको वकालत गरेको बताएका हुन् ।

‘एमसीसी नेपालको अर्थतन्त्रलाई टेवा पुर्याउने काममा लगानी हुन थालेका कारण, नेपालको आवश्यकता अनुसार डिजाइन गरेका कारण नेपालको हितमा रहेको हुनाले आवश्यक छ भनेर कांग्रेसले सरकार र विपक्षमा हुँदा वकालत गरेर हिँडेको हो,’ कार्यक्रममा उनले भने ।

एमसीसी राष्ट्रघाति भए संघीय संसदबाट पास नहुने बताएका उनले सरकारमा छदाँ एउटा कुरा बाहिरिएपछि अर्को कुरा गर्न नमिल्ने बताएका छन् । सत्तारुढ दल नेपाली कांग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले पहिले प्रतिपक्षमा हुँदा पनि पार्टीले अमेरिकी सहायता परियोजना एमसीसीको वकालत गरेको बताएका छन्।

‘नेपालको परराष्ट्र नीति असंलग्न नीतिमा आधारित छ। यसलाई हामीले छाडेका छैनौँ। नेपाल अमेरिकी एक्सिसमा गयो। असंलग्न नीति बिर्सियो भनेको छ, त्यो बिल्कुलै होइन।’उनले अघि थपे ।


Last Updated on: March 12th, 2022 at 5:44 pm
२४९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया