सोमबार १८ मंसिर २०८०

काठमाडौं :- हामी मान्छौ जिन्दगीमा सबैलाई दु’ख पर्छ,सहनुपनी पर्छ तर यी बुबाको जस्तो दु’ख,कसैलाई नपरोस् ।ग’रिबिले पि’ल्सिएका यी बुबालाई कती पी’डा भएको छ,रातभरी दुखेर एया एया भन्नू बाहेक उहासग के नै पो छ र ।

घा’उ सुकेर पा’प्रै पा’प्रा देखिन्थे।झि’गाहरु वरिपरि भन्केका ।यो जिन्दगी जि’उनु भन्दा म’र्न पाएनी हुन्थ्यो भन्दै बुबा आमा रुनुहुन्छ ।गरिबिको पी’डा,त्यसमाथी बुबाको यस्तो अ’वस्था छ ।भएको छोराले पनि वास्ता नगरेपछि बुबा आमालाई सार्है बि’पत परेको छ ।काम गरेर खान सक्ने अ’वस्था समेत छैआमा बुबाको ।

हामी मान्छौ जिन्दगीमा सबैलाई दु’ख पर्छ,सहनुपनी पर्छ तर यी बुबाको जस्तो दु’ख, नपरोस् ।ग’रिबिले पि’ल्सिएका यी बुबालाई कती पी’डा भएको छ,रातभरी दुखेर एया एया भन्नू बाहेक उहासग के नै पो छ र ।घा’उ सुकेर पा’प्रै पा’प्रा देखिन्थे।झि’गाहरु वरिपरिपैसा भए राम्रो उपचार गर्थे श्रीमानको तर के गर्नु एकै रुपैया छैन भन्दै आमा धु’रुधु’रु रु’नुहुन्छ ।

अ’वस्था देखेर हाम्रो पनि आँखा रसाए,उहाहरुको अ’वस्थालाई ठिक पार्ने हेतुले बुबाको उ’पचारमा थप सहयोग पुर्याउने हेतुले हामिले यो भिडियो तयार पारेका हौ ।बुबाको घा’उमा थोरै भएपनी मलम लगाउन सके कस्तो हुन्थ्यो ’चरा बुबा पी’डा सहन नसकेर रो’ईरहनु हुन्छ ।

श’रिरका अधिकास भागमा चो’टहरु छन ।पि’पका धाराहरु बगिरहन्छन ।न औषधि छ,न उ’पचार छ ।न त मीठो मसिनो खानेकुरा छ ।क’ठै कस्तो जि’न्दगी ! बुढाबुढी मात्र बस्नुहुन्छ घरमा ।भएको एउटा् छोरा पनि अ’पांग साथमा छैनन ।उनी बुबाआमालाई छोडेर अर्कै ठाउमा बस्छन भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस्


Last Updated on: May 31st, 2021 at 4:27 pm
५७५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया