बुधबार ०४ जेठ २०७९

आज भोली मान्छेमा मानवता हराईरहेको छ । कसैलाई दुख पर्यो कि साथ् दिनु पर्छ सहयोग गर्नु पर्छ भन्ने भावना कसैमा देख्न सकिदैन । सरकारी जागिर खाएको होस् अर्थात खाने होस् या आफ्नै ब्यापार गरेर जिबिका चलाउने किन न होस् प्राय : मन कठोर भएको मानिस मात्रै भेटिने गर्दछन । दुखी गरिबको नाममा चन्दा उठाएर आफ्नै चुलो बाल्नेहरु पनि अहिले हाम्रो देशमा दिन प्रति दिन बढ्दै छन् ।

फेसबुकमा पछ्याउनुहोस्

अझै भनौ सहयोग नाममा ठगि धन्दा गर्नेहरुको कमि छैन हाम्रो नेपालमा । दुखि गरिब असाहयहरुलाई सहयोग गर्ने भन्दै पैसा उठाएर फरार भएका समाचार हामीले देखि रहन्छौ ,सुनी रहन्छौ ।
बाटोमा हिडी रहेको मानिसलाई दुख पर्यो ,पीडा पर्यो भने उसलाई सहयोग गर्ने मानव कमै मात्रामा पाइन्छ । यस्तै कमै मात्रामा देखा पर्ने एउटा मनावता भएका ट्राफिक प्रहरीका एक जवानले बाटोमा लडिरहेका एक बृद्ध मानिसलाई बोतलबाट पानी खुवाएको तस्विर यतिबेला सार्वजनिक भएको छ । उक्त तस्विर कुन ठाउँको हो र कहिलेको हो भन्ने अझै पत्ता लागि सकेको छैन । त्यसरी बाटोमा लडिरहेका बृद्ध मानिसलाई पानी खुवाएको तस्वीरले भने उनी ट्राफिक जवानलाई एक सच्चा नेपाल प्रहरी (ट्राफिक ) हुन् भन्ने जनाउछ ।

यो तस्विरमा हेर्नुहोस अनि सोच्नुहोस त्यो बेलामा तपाई भएको भए के गर्नु हुन्थ्यो ? केहि समय सोचेर आफ्नो प्रतिक्रिया लेखना न बिर्सिनु होला । मानवता कहिले पनि न हराओस । यी महान प्रहरी जवानालई सम्मान स्वरूप एक शेयर गरेर साथ् दिनु होला ।

साउथका सुपरस्टार यशको फिल्म केजीएफ २ ले अहिले बक्स अफिसमा धमाकेदार कमाई गरिरहेको छ । केजीएफ च्याप्टर १ कत्तिको धमाकेदार थियो भन्नै पर्दैन। पक्कै पनि तपाईंले यो फिल्म हेर्नुभएको होला र यसमा यशको रकिंग लुक तपाईंलाई मन परेको हुनुपर्छ। जुन समयमा यो फिल्म रिलिज भएको थियो, यो फिल्मले कमाई देखि हरेक मामिलामा धेरै रेकर्ड तोडेको थियो ।

आज केजीएफ २ मा यस्तै केहि देख्न सकिन्छ। फिल्मले दिन प्रतिदिन नयाँ रेकर्ड बनाइरहेको छ । त्यसैले एउटै फिल्मका सबै पात्र चर्चाको विषय बनेका छन् । लामो समयदेखि यशको तुलना सलमान खान र शाहरुख खानसँग भइरहेको थियो । त्यसैले अब यशले बलिउडका ठूला स्टारसँगको तुलनामा आफ्नो प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

बलिउड लाइफलाई दिएको अन्तर्वार्तामा यशले भने,– म सिनेमाको बच्चा हुँ । म उनका चलचित्र हेरेर हुर्किएँ । म यो पनि भन्न चाहन्छु कि यहाँ केहि पनि स्थायी छैन। उनीहरु सुपरस्टार हुन् र उनीहरुको अनादर र तुलना गर्नु गलत हो । यी दुवै मेरो अभिनेता बन्ने प्रेरणा हुन् । दुवै उद्योगका आधारस्तम्भ हुन् । केजीएफ २ कसरी प्यान इन्डियामा सफल भयो भन्ने बारे विस्तार गर्दै, उनले भने –ूयो यस्तो योजना थियो। हामी एक अखिल भारतीय फिल्म बनाउन चाहन्थ्यौं र म चाहन्छु कि हरेक फिल्म हिन्दी सिनेमा वा कन्नड सिनेमा होइन, तर सम्पूर्ण भारतमा रिलिज होस् । एसएस राजामौली सरले सुरु गर्नुभयो र हामीले जारी राख्यौं। मलाई आशा छ कि यस्तै फिल्महरु बन्नेछन्।

अन्तर्वार्तामा केजीएफको ट्रेलर सार्वजनिक गर्ने क्रममा आफ्नो भनाइको व्याख्या गर्दै यशले भनेका थिए– ‘मानिसहरू मनोरञ्जन चाहन्छन् र देशको जुनसुकै भागबाट पनि यसलाई स्वीकार गर्न तयार छन् । आज भारतीयहरूले स्पेनिश सामग्री र अन्य धेरै भाषाहरूमा उपभोग गरिरहेका छन्। मलाई लाग्छ कि यी विभाजनहरू र वुड्स मोनिकरमा आधारित वर्गीकरणहरू उद्योगका मानिसहरूको दिमागमा छन्। दर्शक अघि बढेका छन् । दर्शकको हैसियतमा, मलाई कुनै फरक पर्दैन कि यो हिन्दी, तमिल फिल्म होस् वा तेलुगु फिल्म। मलाई विश्वास छ कि हामी सबै एक उद्योग हौं र हामीले विभिन्न वुड्स शीर्षकहरू प्रयोग गर्न बन्द गर्नुपर्छ।

यशले आफ्नो करियर सन् २००७ मा फिल्म ‘जम्भडा हुडुगी’ बाट सुरु गरेका थिए । यद्यपि यसमा उनी सहायक भूमिकामा देखिएका छन् । त्यसपछि उनी ‘मोगिना मनसु’मा देखिएका थिए । जसमा यश समानान्तर मुख्य भूमिकामा थिए । तर, यशले फेरि फिल्म रकीबाट मुख्य नायकको भूमिका निर्वाह गरे । यस फिल्मबाट यशले निकै चर्चा पाएका थिए । यसपछि यशले धेरै कन्नड फिल्ममा काम गरे । त्यसपछि उनी विस्तारै कन्नड सुपरस्टार बने । द्दण्ज्ञड मा यशले केजीएफ च्याप्टर १ जस्ता हिट फिल्म दिए । अहिले उनी केजीएफ २ मा देखिएका छन् ।


Last Updated on: April 29th, 2022 at 8:53 pm
९० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया