बुधबार २४ जेठ २०८०

सिद्धार्थ शुक्लाको निधन पछि एकदमै खराब समय बाट गुज्रीरहेकी अभिनेत्री सहनाज गिल यतिबेला बिस्तारै कामा फर्किएकी छिन् । शहनाज टेलिभिजनको एकदमै बिबादीत रियालिटी शो बिग बोस १३ को हिस्सा बने पछि चर्चामा आएकी थिईन् । त्यसपछि उनी दर्शकको दिल तथा दिमागमा राज गर्न सफल भएकी हुन् । अहिले सबैको घर घरको चर्चाकी पात्र बन्न सफल भएकी छिन् ।

सिद्धार्थ शुक्ला संगको मजबुत रिलेशनका कारण उनले लाखौ दर्शकको मन जितेकी थिईन् । सिद्धार्थको निधन पछि शहनाज एकदमै शुन्य जस्ती भएकी थिईन् । तर पछिल्लो समय सार्वजनिक कार्यक्रमहरुमा उनको सक्रियता बढेर गएको छ । पञ्जाबकी कट्रीना कैफको उपाधी पाएकी सहनाज बिग बोसमा रहदा वजन एकदमै बढेको थियो । उनी शो को दौरानमा मोटी देखिने गरेकी थिईन् । तर पछिल्लो समय लकडाउनका कारण घरमै बसेकी उनले आफ्नो १२ किलो वजन घटाउन सफल भएकी छिन् ।

उनको यो बडी ट्रान्सफर्मेशन दर्शकमाझ एकदमै लोकप्रिय समेत भएको थियो । उनले ६ महिनामा १२ किलो वजन घटाएकी हुन् । लकडाउनको बेला सबै क्षेत्र ठप्प थियो । यसैबेला शहनाजले सोच बनाईन् कि अब आफ्नो तौल कम गर्छु । उसो त उनलाई बिगबोसमा तौलको बिषयलाई लिएर मज्जाक उडाउने पनि गरिएको थियो । उनले तौल कम गर्न ईच्छाशक्ति भए एकदमै सामान्य कुरा रहेको बताएकी छिन् । उनले आफ्नो खाना पिनामा एकदमै बदलाव ल्याईन् । नन भेजेटेरियन, आईसक्रिम तथा चक्लेट खान पुर्ण रुपमा बन्द गरिन् ।

उनले भनिन्– मैले खाना बिल्कुलै भेराइटी राखिन् । मैले लन्चमा दाल तथा मुंग खाए । यहि मैले रातमा खाए । यसैको साथमा मैले आफ्नो भोजनको मात्र कम गराए । मलाई ज्यादा भोक लाग्यो भने रोटी खान्थे । त्यसपछि बिस्तारै मलाई फरक देखिन थाल्यो । म ६७ किलोको थिए तर अहिले म ५५ किलोको छु । शहनाजले ६ महिनामा १२ किलो वजन कम गरेकी थिईन् । त्यो पनि बिना एक्सरसाईज ।

काठमाडौँ, २९ साउन-सरकारले विश्व बैंकबाट हरित, उत्थानशील र समावेशी विकासका लागि प्राप्त हुने करिब रु १२ अर्ब ७० करोड (अमेरिकी डलर १०० मिलियन) सहुलियतपूर्ण ऋण सहायता स्वीकार गर्ने निर्णय गरेको छ । मन्त्रिपरिषद्ले यही साउन २६ गते गरेको निर्णय सार्वजनिक गर्न आज सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयमा आयोजित कार्यक्रममा मन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीले जापान सरकारबाट पूर्वी तराइको सिँचाइ प्रणाली पुनःस्थापना आयोजनाका लागि प्राप्त हुने करिब रु दुई अर्ब १३ करोड ६४ लाख (जापानी येन दुई हजार २५६ मिलियन) अनुदान सहायता स्वीकार गर्ने निर्णय गरेको जानकारी दिनुभयो ।

यसैगरी सबै तहका निजामती कर्मचारी, नेपाली सेना, नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी बल, नेपाल स्वास्थ्य सेवा, संसद् सेवा, सामुदायिक विद्यालयमा कार्यरत शिक्षकका लागि यही साउन १ गतेदेखि लागू हुने गरी नयाँ तलबमान एवं ग्रेड स्वीकृत गर्ने निर्णय पनि सरकारले गरेको छ ।

ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइ मन्त्रालयअन्तर्गत आर्थिक वर्ष २०७९÷८० का लागि राजपत्राङ्कित श्रेणीका ५१ पदको अस्थायी दरबन्दी स्वीकृत भएको छ । चालु आवका लागि कानून, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्रालयअन्तर्गत राजपत्राङ्कित श्रेणीका ५८ पदको अस्थायी दरबन्दी स्वीकृत भएको छ । कृषि तथा पशुपक्षी विकास मन्त्रालयअन्तर्गत चालु आवका लागि राजपत्राङ्कित श्रेणीका २० पदको अस्थायी दरबन्दी स्वीकृत भएको छ । बैठकले सशस्त्र प्रहरी सेवा आयोगको सदस्य तोक्ने निर्णय पनि गरेको छ ।

सरकारले यसअघि नसीम राईनको प्रमाणपत्र नं १५–०१–७१–०५७४० विसं २०७१ मङ्सिर ७ गते जारी भएको वंशजको नागरिकता रद्द गरी निजलाई नेपाली नागरिकबाट हटाउने निर्णय गरेको छ । सरकारले सप्तकोसी नदीमा आएको बाढीबाट बढी क्षति भएका भौगोलिक क्षेत्रलाई विपद् सङ्कटग्रस्त क्षेत्र घोषणा गरेको छ ।

यस्तै पर्वतको कुस्मा नगरपालिका–५ स्थित १३ रोपनी १५ आना जग्गामध्ये जिल्ला समन्वय समितिले भोगचलन गरेको छ रोपनी छ आना दुई पैसा एक दाम जग्गाबाट दुई रोपनी नौ आना तीन पैसा तीन दाम जग्गा कुस्मा नगरपालिकाको प्रशासकीय भवन निर्माणका लागि उपयोग गर्न स्वीकृति दिने निर्णय गरिएको छ ।

सरकारले भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयअन्तर्गत चालु आवका लागि राजपत्राङ्कित श्रेणीका तीनसय ५५ पदको अस्थायी दरबन्दी स्वीकृत गरेको छ । युवा तथा खेलकुद मन्त्रालयअन्तर्गत चालु आवका लागि राजपत्राङ्कित श्रेणीका १५ पदको अस्थायी दरबन्दी स्वीकृत भएको छ । सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयअन्तर्गत चालु आवका लागि राजपत्राङ्कित श्रेणीका २३ पदको अस्थायी दरबन्दी स्वीकृत गर्ने निर्णय पनि मन्त्रिपरिषद्ले गरेको छ ।

सरकारले राष्ट्रिय खेलकुद प्रतियोगिता सञ्चालन (पहिलो संशोधन) निर्देशिका, २०७९ स्वीकृत गरेको छ । सरकारले भारतीय सेनाका स्थल सेनाध्यक्षलाई नेपाल भ्रमणको औपचारिक निमन्त्रणा पठाउने भएको छ । अमेरिकी ऊर्जा विभागको आयोजनामा आगामी नोभेम्बर १४ देखि १८ सम्म आयोजना हुने कार्यक्रममा नेपालका तर्फबाट शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयका सचिवलाई भाग लिन स्वीकृति दिएको छ ।

रोमानियाको बुखारेष्टमा आगामी असोज १० गतेदेखि २८ गतेसम्म सञ्चालन हुने अन्तर्राष्ट्रिय दूरसञ्चार सङ्घको कार्यक्रममा सहभागी हुन सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रीलाई स्वीकृति दिने निर्णय पनि मन्त्रिपरिषद्ले गरेको छ । नेपाल स्वास्थ्य सेवा नियमावली, २०५५ को अनुसूची ३ हेरफेर गर्ने र सो को नेपाल राजपत्रमा सूचना प्रकाशन गर्ने निर्णय पनि मन्त्रिपरिषद्ले गरेको छ । आगामी भदौ ७ गतेदेखि ९ गतेसम्म थाइल्याण्डको राजधानी बैंककमा आयोजना हुने संयुक्त राष्ट्रसङ्घको कार्यक्रममा भाग लिन राष्ट्रिय योजना आयोगका सचिवलाई स्वीकृत दिने निर्णय पनि मन्त्रिपरिषद्ले गरेको छ ।


Last Updated on: August 14th, 2022 at 3:13 pm
३९६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया