मंगलबार १६ आश्विन २०८०

पूजा र आकाशको यो भिडियोमा के छ त्यस्तो ? हाल्ने बित्तिकै भयो भाइरल (भिडियो सहित)
January 4, 2021 3905
1.7k
Shares
facebook sharing button Sharetwitter sharing button Tweetemail sharing button Emailsharethis sharing button Sharemessenger sharing button Share
इन्ट’रनेट प्रयोग गर्ने हरेक उमेरका मा’निसहरु अहिले एउटा चिनियाँ एपमा झुम्मिएका छन् । टिकटक एपमा पृष्ठभूमिको आवा’जमा ओठ चलाएर १५ से’केण्ड सम्मको आफ्नो भि’डियो बनाएर अपलोड गर्नेहरुको संख्या करोडौं पुगेको छ ।टिक टिक एक सोसल मिडिया एप्लिकेसन हो । जसका माध्यमबाट स्मार्टफोन प्रयोगकर्ताले छोटा छोटा भिडियो (१५ सेकेण्ड सम्मका) बनाएर शेयर गर्न सक्दछन् ।

बाइट डान्स नाम’क कम्पनीले यो एप बनाएको हो । टिक टक सन् २०१६ को सेप्टेम्बरमा लञ्च भएको हो । सन् २०१८ मा टिक टक लोकप्रियताको चुलीमा पुग्यो । गत अक्टो’बरमा टिकटक अमे’रिकामा सबैभन्दा धेरै डाउ’नलोड हुने एप बन्न पुग्यो ।

गुगल प्लेमा टिक–टकको परिचय sh’ort vi’deos for you भनेर दिइएको छ । प्ले स्टोरमा टिकटकको बारेमा लेखिएको छ: टिकटक मोबाइ’लबाट छोटा छोटा भिडियो बनाउने कुनै साधा’रण तरिका होइन । यसमा कुनै बनाबटीपना छैन र यसको कुनै सीमा छैन ।

चाहे तपाईं बिहान पौने ८ बजे ब्रस गरि’रहेको हुनुस् वा नास्ता बनाइरहेको हुनुस् । चाहे तपाईं जेसुकै गरिरहेको र जहाँ सुकै हुनुहोस् टिकटकमा आउनुहोस् र १५ सेकेण्ड’मा दुनि’याँलाई आफ्नो कहानी बताउनुहोस् ।

टिकटकको साथमा तपा’ईंको जीवन अझै रोमा’ञ्चक हुन्छ । तपाईं जिन्दगीका हरेक पल जिउनुहुन्छ र हरेक समय केही नयाँ खोजी गरिरहनु भएको हुन्छ । आफ्नो भिडि’योमा स्पेशल इफेक्ट फिल्टर, ब्युटी इफेक्ट, इमोजी स्टिकर तथा म्युजिक हालेर नयाँ रङ्ग दिन सक्नुहुन्छ ।

टिक टकका केही खास तथ्य

-टिक टकबाट भि’डियो बनाउँदा तपाईंले आफ्नो आवा’जको प्रयोग गर्न सक्नुहुन्न । केवल आवाज अनुसार ओठ च’लाए (लिप सिङ्क गर्नु) पुग्छ ।

– जसरी फेस’बुक तथा ट्वीटरमा आफ्नो अकाउन्ट भेरिफाइड गराउन अर्थात् ब्लू टिक पाउनका लागि प्रयोग’कर्ताले निकै मेहेनत गर्नुपर्दछ । त्यस्तै टिकटकमा भेरि’फाइड अका उन्टवाला प्रयोग’कर्ताको संख्या निकै धेरै छ । तर टिकटकमा ब्लू टिक होइन सुन्तला रङको रेजा अर्थात् अरेन्ज टिक पाइन्छ ।

-जस’लाई अरेन्ज टिक प्राप्त हुन्छ त्यसको अका’उन्टमा पपुलर क्रिएटर लेखेको देखिन्छ । साथै उक्त अकाउन्टवालाको भिडि’यो कतिले मन पराए अर्थात् कति मुटु आ’कारको संकेत प्राप्त गर्यो भन्ने पनि थाहा पाइन्छ ।

टिकटकबाट आम्दानी

टिकट कका केही फाइदा पनि छन् । खासगरी गाउँ तथा स साना सहरका लागि यो मानि’सहरुको प्रतिभा देखा’उने तथा मनोरञ्जन गर्ने निकै राम्रो मा’ध्यम बनिरहेको छ ।

कतिपय मानि’स यसको माध्य’मबाट आफ्नो अभि’नय इच्छा पूरा गरिर’हेका छन् । कतिले राम्रो कमेडी गर्छन् त कतिले राम्रो नाच । यतिमात्र होइन, धेरै मानिसहरुले टिकटकबाट पैसा पनि कमा’इरहेका छन् ।

विज्ञका अनुसार, कुनै पनि देशमा एप लञ्च गरे’सँगै कम्पनीहरुले विभिन्न देशमा मान्छे ख टाउँदछन् । आम रुपमा यस्ता मानिस’हरुलाई भर्ती गरिन्छ’ जो देख्दा सुन्दर होउन्, कमेडी गर्न आओस् अनि गाउने तथा नाच्ने कला पनि होस् । उनी’हरुले दैनिक रुपमा कुनै भिडियो तयार गरी टिकट’कमा हाल्नुपर्दछ र यसका लागि उनीह’रुलाई केही पैसा प्राप्त हुन्छ ।

साथै संघर्ष’को सुरुवाती चरणमा रहेका सेलि’ब्रेटीहरुलाई पनि यसमा सामेल गरिन्छ । त्यसबाट कला’कारलाई पैसा मात्र होइन, आफ्नो क्षमता देखाउने प्लाटफर्म पनि प्राप्त हुन्छ । अर्कोतर्फ क’म्पनी तथा एपको प्रचार’प्रसार पनि हुन्छ ।यस’बाहेक कम्पनी तथा साधारण प्रयोगक’र्ताका लागि आम्दा’नीको छुट्टै मोडेल पनि हुन्छ ।

यदि कसैले आ फ्नो भि’डियोमा कोका’कोलाको बोतल देखाउँदछ वा कुनै स्याम्पुको बोतल देखाउँदछ भने भिडियोको लोक’प्रियताको आधारमा ब्राण्ड प्रवद्र्ध’नको माध्यमबाट सम्बन्धित कम्प’नीमार्फत एप निर्माता र भि’डियो अपलोड गर्ने दुवैलाई आम्दानी हुन्छ ।

भिडियोको भ्यूज, लाइक, कमेन्ट र शे’यरको अनुपा’तमा टिकटक प्रयो’गकर्ताको कमाई तय हुन्छ ।विज्ञ’हरुका अनुसार अहिले धेरै सोसल मिडिया एप्सले भ्यूजको साटो इन्गेज’मेन्ट तथा अन्तर’क्रियामा धेरै ध्यान दिने ग’रेका छन् । अर्थात् तपाईंको भिडियो कति मानिसले हेरे भन्दा पनि कति धेरै मानिसले प्र’तिक्रिया जनाए त्यस आ’धारमा प्रयोगकर्ताको कमाइ बढ्दछ ।

हामीले माथि टिक टक को बारेमा विस्तृत जानकारी पस्केका छौं , अब पूजा र आकाशको रमाइलो टिकटक भिडियो हेर्नु`होस्


Last Updated on: June 14th, 2021 at 11:43 am
८७४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया