बिहिबार ०९ चैत्र २०७९

धनगढी । कैलालीमा ब,न्चरो प्र,हारबाट एक महिलाको ह,त्या गरिएको छ । जिल्लाको लम्कीचुहा नगरपालिका वडा नम्बर ६ का ४० वर्षीया श्रीराम थारुले आमालाई बन्चरो प्र,हार गरेर आफ्नै आमाको ह,त्या गरेका हुन् ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय कैलालीका अनुसार थारुले मंगलवार राति ७१ वर्षीया (आमा) लगनी थरुनीलाई बन्चरो प्रहार गरेर ह,त्या गरेका हुन् ।

बन्चरो प्रहारबाट ग,म्भीर घा,इते भएपछि थरुनीलाई उपचारका लागि लम्कीको लालरन्त अस्पताल लगिएको थियो । तर, लम्कीमा उपचार सम्भव नभएपछि उनलाई धनगढी ल्याइएकोमा उनको धनगढीको नवजीवन अस्पतालमा मृ,त्यु भएको बताइएको छ । उता, इलाका प्रहरी कार्यालय लम्कीले ह,त्या आ,रोपित थारुलाई प,क्राउ गरेको जनाएको छ । उनलाई मंगलवार बिहान उनलाई प्रहरीले प,क्राउ गरेको छ ।

श्रीराम पहिला पनि ज्यान मुद्दामा पाँच वर्ष कारागार बसेको खुलेको छ । ह,त्याको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट आमा (लगनी)ले वृद्धभत्ताको पैसा नदिएपछि आरोपित थारुले बन्चरोले ढाड र खुट्टामा प्रहार गरेर ह,त्या गरेको प्रहरीको भनाइ छ ।

तपाइँ आफैं घर’धनी हुँदाहुँदै कसैले तपा’इँको हक खोस्यो भने के हुन्छ? आफ्नै घर’बाहिर बस्न बाध्य हुँदा तपाई’लाई कस्तो लाग्छ? यस्तै केही भएको छ एक वृद्ध दम्पतीको साञमा, जहाँ भाडामा लिनेको दादा’गिरीका कारण घर’धनीले गान्धी’गिरीको सहारा लिनु परेको छ ।

दिल्लीको छेउमा रहेको ग्रेटर नोएडामा रहेको श्री राधा स्काई गार्डेन सोसा’इटीको घर नम्बर १५०५ मा स्वागत पक्कै लेखि एको छ, तर घरधनी आफ्नो घरमा फर्किँदा उनी’हरूले स्वागत पाएनन् ।

आफ्नै फ्ल्या’टको स्वामित्व पाउनका लागि दम्पतीले १० दिनसम्म संघर्ष गर्नुपरेको छ । बृद्ध दम्पतीले भाडामा दिएको फ्ल्या’टको स्वामित्व लिन १० दिनसम्म दिन’रात सिँढीमा बसे । भाडा सम्झौता’को अवधि समाप्त भइसके’पछि पनि फ्ल्याट भाडामा लिने महिलाले घर खाली नगरेको वृद्ध दम्पतीले आरोप लगाएका थिए ।

वृद्ध जोडीको तस्बिर सामा’जिक सञ्जालमा भाइरल भएपछि र सोसा’इटीका मानि’सहरूले क्यान्डल मार्च निकाले’पछि भाडामा लिनेले फ्ल्याट खाली गरेका थिए । यो घट’ना ग्रेटर नोएडा वेस्टको सेक्टर १६बीमा रहेको श्री राधा स्काई गार्डन सो’साइटीको हो।

श्री राधा स्काई गार्डेन सोसाइटीमा रहेको टी-५ एफ १५०५ को फ्ल्याट नम्बर सुनील कुमारको नाममा छ। ६० वर्षीय सुनिल कुमार भारत पेट्रोलियममा काम गर्थे र रिटायर भएपछि मुम्बई बाट फर्केर ग्रेटर नोएडामा बस्न आएका थिए ।

सुनिल कुमारले भाडा’मा लिनेलाई मुम्ब’इबाट फर्किनु’अघि नै फ्ल्याट खाली गर्न भनेका थिए । यसका लागि उनले नोटिस पनि पठाएका थिए तर भाडामा लिने महिलाले फ्ल्याट खाली नगरेर कब्जा गरेर बसिन् ।

यस्तो अवस्थामा फ्ल्याट मालि’ककी श्रीमती राखी गुप्ताले ट्वीट गर्दै भाडा सम्झौता सकिएपछि भा’डामा लिने व्यक्तिले फ्ल्याट खाली नगरेको बताइन् । जसका कारण उनीहरुले आफ्नै घरमा प्रवेश पाउन सकेका छैनन् ।

जबकि उनीहरू जहिले आए’पनि फ्ल्याट दिने निर्णय भएको थियो । राखी गुप्ताले ट्विटमा एउटा तस्विर पनि सेयर गरेकी थिइन्, जसमा श्रीमान्–श्रीमती सिँ’ढीको छेउमा धर्नामा बसि’रहेका छन् । राखी गुप्ताले आफूले भाडामा लिने प्रीति गुप्तालाई फ्ल्याट खाली गर्न अप्रिलमा र फेरि मे महिनामा नोटिस दिएको बताइन् । राखी भन्छिन् कि प्रीति गुप्ताले फ्ल्याट खाली गर्न बहाना बनाइ’रहेकी छिन्। तर उनले फ्ल्याट खाली गरेनन् ।

त्यसपछि उनी र उनका श्रीमान फ्ल्याटको अगा’डिको सिँढीमा बसे । मिडिया रिपोर्टका अनुसार उनीहरू १० दिनसम्म सिँढीमा बसे । सो क्रममा सोसा’इटीले वृद्ध दम्पती’को समर्थनमा मैनबत्ती मार्च निकालेर ‘प्रीति गुप्ता हाइ–हाइ, प्रीति गुप्ता घर खाली गर’का नारा लगा’एका थिए । त्यहीँ अहिले राखी गुप्ताले शुक्रबार बिहान १०.४० बजे एक ट्वीट गरेकी छिन् ।

उनले आफ्नो ट्विटमा सबै सह’योगीहरुलाई धन्यबाद दिदै तपाईहरु सबैको सहयोगले भाडामा लिने प्रीति गुप्ताले फ्ल्याटमा बस्न अनुमति दिएको बताइन् । तर, प्रीतिले हिजो’सम्म फ्ल्याट खा’ली गर्न मानिनन् । मेरो करिडोरमा रहेको सामान पनि फ्ल्याटमा राखिएको छ । यो सबै तपाइँ’हरूको मिहिने’तले गर्दा भएको हो। – डीसी नेपाल


Last Updated on: January 31st, 2023 at 12:38 pm
११६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया