शनिबार २३ मंसिर २०८०

एक गर्भ`वती महिला जो सन्ता`नलाई जन्मदिन पुरै त|यारी अवस्थामा थिइन् । एक छोरा थिए । श्रीमान र उनी दोस्रो सन्तानको आगमन`को तयारीमा थिए । तर उनीहरुको जिवनमा नसोचेको घटना भयो । भारतमा फैलीएको महा`मारीले गर्भव`ती महिला`ई पनि छोयो। उनी आफै स्वास्थ्य`कर्मी पनि थिइन् । त्यसैले स्वास्थ्यका बारेमा पनि सचेत थिइन् ।

तर भाइरसले उनला`ई पनि छोयो । लक्षण देखिए`पछि उनी अस्पताल भर्ना भइन् । उनले अस्पताल भर्ना भएपछि एउटा भिडियो बनाइन् । अहिले त्यो भिडि`यो सा`माजिक सञ्जा`लमा निकै भाइरल भएको छ । उनले निकै सन्देश`पूर्ण कुरा रेकर्ड गराएकी छन् । यो भारत`को घटना हो । उनले भनेकी छन्, ‘हेल्लो एभ्रिवान । मैले यो भि`डियो निकै मुस्किलसँग बना`इरहेको छु ।

म तपाईहरु सबैला`ई बताउन चाहन्छु कि कोरोना`लाई हल्का नलिनुस् । निकै खराब लक्षण छ । म राम्रो|सँग बोल्न पनि सकिरहेकी छैन । तर आफ्नो सन्देश सबै समक्ष पुर्याउन चाहन्छु । कृपया बाहिर नि`स्किएका बेला, मानिसहरुसँग कु`राकानी गर्दा, जहिले पनि मास्क लगाउनुस् ।’

यी कुरा दिल्लीकी ती म|हिलाले आफ्नो अन्तिम भिडियो`मा भनेकी हुन् । यी महिलाले कोरोनाको ल डा इँ हारिसकेकी छिन् । तर, आफ्नो अन्तिम भिडि`योमा उनले मानि`सहरुलाई सम्हा`लिएर बस्न आग्रह गरेकी छिन् । उनका पति रविचाव`लाले आफ्नी श्रीमती र नजन्मि`एको शिशुको मृत्यु भएको जानका`रीसहित यो भिडियो सन्देश ट्वीटरमा पोस्ट गरेका छन् ।

यी महिला`को नाम दी`पिका हो । ११ अप्रिलमा उनको को|रोना रिपोर्ट पोजेटिभ आएको थियो । १७ अप्रि|लमा उनले यो भिडियो रेकर्ड गराएकी हुन् । त्य|तिबेला उनको स्वास्थ्य बिग्रँदै थियो । अन्त्य, २६ अप्रि`लमा कोरो`नाबाट हार खाएर संसार छाडिन् । दीपि`का आफ्ना साढे तीन वर्षका छोरा र पतिलाई छा|डेर बिदा भएकी हुन् ।

दीपि`काका पति रविले ९ मेइमा यो भिडियो ट्वी`टरमा शेयर गरेका हुन् । जहाँ उनले लेखेका छन्, ‘उनी पुरै तरिकाले मा`तृत्वका लागि समर्पि|त थिइन् र आफ्नो नजन्मि`एको बच्चा`सँगै स्वर्ग गइन् । र, साढे तीन वर्षका बच्चालाई छाडेर गइन्, ह्याम्पि मदर्स डे दीपिका ।

भिडियो क्लिक गर्नुहोस्


Last Updated on: July 14th, 2021 at 12:25 am
३४० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया