बुधबार ०४ जेठ २०७९

अमिताभ बच्चनका कारण राष्ट्रपति भवनले परिवर्तन गरेको थियो वर्षौ पुरानो नियम
July 18, 2021
FacebookTwitterPrintMore
एजेन्सी । अमिताभ बच्चनलाई बलिउडको शहेनशाह भनिन्छ। बिग बी, जो ७० को दशकदेखि मान्छेहरूलाई मनोरन्जन गर्दै छन्, अझै पनि चलचित्र र टिभीमा सक्रिय छन्। अमिताभले केवल चर्चित फिल्महरू मात्र गर्दैनन्, ब्यक्तिगत जीवनमा पनि उनले धेरै काम गरेका छन जसले गर्दा शताब्दीका सुपरहीरोको ट्याग उनलाई लगाइन्छ ।

अमिताभ बच्चनले एकपटक यस्तो कदम चालेका थिए जब उनले राष्ट्रपति भवनमा बर्षौंदेखि चल्दै आएको नियम परिवर्तन गरेका थिए। यो १९८३ को कुरा हो जब अमिताभ फिल्म निर्माता टीनू आनंदको फिल्म ‘मैं आज़ाद हूु’ को लागि काम गरिरहेका थिए।

जब अमिताभले पुरानो नियम परिवर्तन गरेका थिए

यस फिल्ममा शबाना आजमी अमिताभ बच्चनसँग सहायक कलाकार थिइन् । यो त्यही फिल्म थियो जसबाट अमिताभले बलिउडमा पुन सुरूवात गरिरहेका थिए किनभने यस अघि उनी फिल्मबाट टाढा भएर राजनीतिमा सक्रिय भइसकेका थिए। एक दिन राजकोटमा छायाँकन गर्दा शबाना आजमीले अमिताभलाई एउटा प्रश्न सोधिन् कि उनले सांसद भएर केही परिवर्तन गरे कि नयाँ कानून ल्याए रु यसको जवाफमा, अमिताभ बच्चनले यस्ता घटना सुनाए ।

अमिताभले भने कि उनी एक पटक राष्ट्रभावन गएका थिए। जब उनी खाना खाने टेबलमा बसे उनको आँखा अगाडि प्लेटमा गयो र उसले आफ्नो टाउको घुमाए। वास्तवमा, राष्ट्रिय प्रतीक अर्थात् अशोक स्तम्भ प्लेटमा बनाइएको थियो जसमा सबैले खाइरहेका थिए। अमिताभलाई यो कुरा सही लागेन। संसदमा यो कुरा राख्दै उनले भने कि खाद्य प्लेटमा राष्ट्रिय प्रतीक राख्नु उसको अ प मा न हो।

अमिताभका अनुसार केही दिन पछि एउटा कानून पारित गरियो जसमा भनिएको थियो कि राष्ट्रिय प्रतीक खाना प्लेटहरूमा राख्न पाइदैन । यसरी अमिताभ बच्चनले राष्ट्रपति भवनको पुरानो नियम परिवर्तन गरे यो घटना थियो। बिग बीले शबाना आजमीलाई भनेका थिए कि इन्द्रराज आनंदसँग शहेनशाहको सेटमा भएको कुराकानीको कारण उनलाई राष्ट्रपति भवनमा उक्त विचार आएको थियो ।


Last Updated on: July 18th, 2021 at 3:51 pm
१७६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया