बुधबार २५ माघ २०७९

विदेशबाट नेपाल आएका श्रीमानलाइ बिमानस्थलमा लिन पुग्दा, अर्कै युवतीले श्रीमानलाइ लिन पुगेको देखेपछि.. (भिडियो)
February 19, 2020 12151
5.5k
Shares
facebook sharing button Sharetwitter sharing button Tweetemail sharing button Emailsharethis sharing button Sharemessenger sharing button Share

श्रीमान वैदेशिक रोजगारीमा छन् । १५ वर्ष भयो श्रीमानले अहिले सम्म श्रीमानले माया गरेको नबोलेको । तर पनि उनै श्रीमान भनेर बसीरहेकी छन् । छोरी ठूली” हुँदैछन् । छोरीले बा’बा किन आउनुहुन्न भनेर प्रश्न गर्दा उनको मन भक्कानिन्छ । अञ्जु लामा (गोग्वा) हेटौडा उपमहानगरपालिका शिखरपानी भन्ने ठाउँमा अहिले पनि श्रीमानको पर्खाइमा छन् । १७ वर्षको उमेर’मा उनको विवाह भएको थियो । २०६२ सालमा अञ्जुको विवाह रमेशकुमा’र गोग्वा संग भयो उनी २०६३ सालमा विदेश गएका”हुन् ।

विदेश गएको ५ वर्ष सम्म उनीहरुको सम्बन्ध राम्रै चलेको थियो । फोनमा कुराकानी हुन्थ्यो । त्यस पछि भने उनको ब्यवहार परिवर्तन भयो । एक दुई पटक उनी नेपाल आए तर नेपाल आउँदैछु भनेर कहिल्यै भनेनन् । हेटौंडा बजार आइसकेपछि एकैप’टिक फोन गर्थे अनि कहाँ छौं बुढी भनेर फोन गरेर सोध्थे । विदेश गएको १५ वर्षमा उनी ४ पटक घर आए तर” उनलाई म आउँदैछु भनेर भनेनन् । मलेसियामा रहेका उनी चौथो पटक आउँदा भने आफ्ना श्रीमानको रहस्य खुल्यो ।

जहिले पनि नेपाल आउँदा आउँदैछु नभन्ने र”मेश चौथो पटक नेपाल आउन लागेको उनले आफै थाहा पाइन् । अञ्जुको दाई पनि मलेसियामा थिए । दाईले बहिनीलाई ज्वाई नेपाल आउँदैछन् भनेर खबर गरिदिए । त्यतीबेला उनी श्रीमानलाई था’हा नदिएर काठमाडौं स्थित विमानस्थलमा पुगिन् । उनी माक्स लगाएर गइन् । छोरीले पनि निकै कर गरिन् । स’बैको बुवा आउँदा छोरा’छोरी विमानस्थलमा लिन जान्छन् । हामी मात्र किन नजाने भनेपछि उनी काठमाडौं गइन् । आफुलाई भाई लिन आउँछ भनेका श्रीमान’लाई लिन अर्कै महिला लिन गएको देख्दा छाँगावाट खसेजस्तो भइन् ।

अञ्जु र रमेशको १४ वर्षको छोरी छ । श्रीमा’नले मलेसिया गएको ५ वर्ष पछि उनले खर्च पनि पठाउँदैनन् । उनले आफै दुख गरेर छोरीलाई पढाएकी छन् । छोरी ८ मा पढ्छिन् बोर्डि”गं स्कूल पढाउन नसकेर उनले सरकारी विद्यालयमा छोरी पढाएको बताइन् ।

उनले छोरी पढाउन र आफ्नो जिवन गुजार्न गरे’को दुखका बारेमा प्रश्न गर्दा भक्कानिएर बोल्नै सकिनन् । श्रीमान विदेश जाँदा उनी गर्भवती थिइन् । श्रीमानले छोरी देखेका थिएनन । पहिलो पटक तीन वर्ष पछि आउँदा छोरीले नचिनेका कारण बाबा पनि भनिन अंकल भन्थि । म आ’फै विवाह गरेर आए’को पनि होइन । म जसरी पनि विवाह गर्छु भनेर उनकै करले विवाह भए’को थियो । माइतमा घाँसदाउरा समेत गर्न नजानेकी उनी घर’मा आएपछि त्यो सबै गर्नुपरेपछि उनले सुरुका दिनमा निकै दुख गरिन् । हेर्नुहोस् भिडियो..


Last Updated on: July 28th, 2021 at 12:14 pm
४९० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया