सोमबार ०९ जेठ २०७९

अझै ठिक भइनन् शोभा दर्जी, अस्पतालमा बाँ धे र उपचार हुँदै! किन भएन यी चार महिलालाई कारवाही?
July 30, 2021 56
20
Shares
facebook sharing button Sharetwitter sharing button Tweetemail sharing button Emailsharethis sharing button Sharemessenger sharing button Share
मोरङमा शोभा दर्जीको मानसिक सन्तुलन गुम्ने गरि हात पात गर्ने चार जना तारेखमा छुटेका छन् । यी मध्ये तीनले जनही २५ हजार धरौटी बुझाएका थिए । ब्यापक दवावपछि घटनामा संलग्न विन्दा, बबिता, पुष्पा र निरमाया मगरलाई इलाका प्रहरी कार्यालय पथरीले पक्राउ गरेको थियो । घटनामा शोभाका छिमेकीद्वयसहित बिन्दा मगर, बबिता मगर पनि संलग्न थिए । अदालतले पनि ३ जनालाई जनही २५ हजार धरौटी र एक जनालाई सादा तारेख रिहा गरेको छ ।

इलाका प्रहरी कार्यालय पथरीका प्रमुख डीएसपी कृष्ण खड्काका अनुसार इप्रका पथरीमा ४ जनाविरुद्ध जाहेरी परेको थियो । उनीहरूविरुद्ध ३ गते शोभाका बुबा हर्कबहादुर दर्जीले जाहेरी दिएका थिए ।

मोरङकी २५ बर्षिया शोभा दर्जी एक महिना अघिसम्म अरु जस्तै राम्रै थिइन् । तर अचानक उनको मानसिक सन्तुलन हरायो । यस्तो हुनुको कारण भने गाउँलेहरु हुन् । उनीमाथि चोरीको आरोप लगाएर गाउँलेहरुले हात पात गरेका थिए । बे-होस भएकी शोभा होसमा त फर्किइन् तर आफ्नो मानसिक सन्तुलन भने ठीक रहेन ।

२५ वर्षीया शोभालाई वैशाख ३० गते चिसाङ बस्तीकै विन्दा, बबिता, पुष्पा र निरमाया मगरले हात पात गरेका थिए । उनीहरूको हात पात बाट शोभाको पूर्णरूपमा मानसिक सन्तुलन हराएको छ । त्यस समयमा शोभाको पेटमा २ महिनाको गर्भ पनि रहेको थियो । उनीहरू ४ जनाले हात पात गर्ने शोभा ढ ले की थिइन् ।

१ घण्टा जति बे-होस भएपछि पानी छ्या पे र होस आएको कानेपोखरी जनअधिकार मञ्चकी अध्यक्ष दुर्गा नेपालीले बताइन् । उनले पानी छ्यापेर होस आउँदा शोभाको मानसिक सन्तुलन गु मि सकेको बताइन् ।

लामो समय उपचार गर्दै जाँदा बिरामीको अवस्था थप गम्भीर बन्दै गएपछि हाल बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा भर्ना गरिएको थियो । शोभालाई जेठको अन्तिम सातादेखि बीपी प्रतिष्ठानको मानसिक रोग विभागको युनिट–३ मा उपचार भइरहेको छ । तर, उनको अवस्था जस्ताको तस्तै रहेको छ ।


Last Updated on: July 30th, 2021 at 7:20 pm
९४४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया