शनिबार ११ आषाढ २०७९

२६ करोड रुपैयाँको औषधि असफल, उप`चारपछि पनि ११ महिनाकी बालिकाको मृ`त्यु
August 4, 2021 755
364
Shares
facebook sharing button Sharetwitter sharing button Tweetemail sharing button Emailsharethis sharing button Sharemessenger sharing button Share
संसारकै सबैभन्दा महंगो २६ करोड रुपैयाँ मूल्य पर्ने औषधि`ले पनि ११ महिनाकी बालिकालाई ब`चाउन सकेन ।

यी बालिकालाई यो अत्यन्तै महंगो पर्ने औषधिको सुई लगाइएको थियो तर यी बालिका वेदिका शिन्देको मृ`त्यु भएको छ । आइतबार राती सास फेर्न स`मस्या भएपछि उनलाई पुणेको एक अस्प`तालमा भर्ना गरिएको थियो । अबेर राती उनको मृ`त्यु भएको छ ।

महाराष्ट्रको पिंपरी चिंचवाडका सौरभ शिन्देकी छोरी वेदिकालाई स्पाइनल मस्कुलर एट्रफी (एसएमए) नामको जेनेटिक स्वास्थ्य स`मस्या थियो । उनको उप`चारको लागि उनका मातापिताले क्राउडफण्डिङमार्फत हजारौं जनाबाट सहयोग उठाएर २६ करोड रुपैयाँ जम्मा गरेर अमेरिका|बाट जोलगेन्स्मा नामको इन्जेक्सन मगाएका थिए । यो रोगको यही अन्तिम उपचार मानिन्छ ।

वेदिका|लाई जुन महिनामा यो इन्जेक्सन लगाइएको थियो । त्यसपछि पूरै परिवार निकै खुसी थिए र वेदिकाको कहानी सामाजिक संजालमा निकै भाइ`रल भइरहेको थियो । तर, यो खुसी धेरै दिन टिक्न सकेन र वेदिकाले आइत`बार संसारबाट विदा लिइन् ।

वेदिकाको यसरी मृ`त्यु भएपछि परिवार र उनलाई सहयोग गर्नेहरु शोकमा छन् । यति महंगो औष`धि दिइसकेपछि पनि वेदिकाको मृ`त्यु कसरी भयो भन्ने विषयमा मानिस`हरु प्रश्न उठाइरहेका छन् ।


Last Updated on: August 5th, 2021 at 12:27 am
१९१ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया