सोमबार १८ मंसिर २०८०

६० लाख खर्चेर बनाइयो सुंगुरको मूर्ति
August 7, 2021 633
188
Shares
facebook sharing button Sharetwitter sharing button Tweetemail sharing button Emailsharethis sharing button Sharemessenger sharing button Share
२०७४ मा स्थानीय सरकार बने`पछि देशभरि ठाउँ-ठाउँमा सोही ठाउँका विशेषता`अनुसार विभिन्न कुराका मूर्ति ठड्याइए`का छन्।कहीँ सिमेन्टले गुराँसका रूख बनाइएका छन्, कहीँ करूवाका मूर्ति ठड्या`इएका छन्। हालसालै उदयपु`रको बेलका नगर`पालिकाले सुंगुरको मूर्ति बनाएको छ।

बेलका नगर`पालिका वडा नम्बर ७ मैनामैनी मूल`गाउँमा बनाइएको उक्त सुंगुरको मूर्तिको उचाइ १२ फिट छ भने लम्बाई १६ फिट छ।

नगरपा`लिकाका मेयर दुर्गा`कुमार थापाका अनुसार सुगुरको मूर्ति बनाउन ६० लाख रुपैयाँ खर्च भएको छ।यो मूर्ति नगर`पालिका आफैंले बनाएको हो। दशैंसम्म उद्घाटन गर्ने तयारी छ,’ मेयर थापाले सेतो`पाटीसँग भने,‘त्यहाँ धार्मिक पार्क पनि बनाउँछौं। ’

सुंगुरको यो मूर्तिको डिजा`इन राष्ट्रिय प्रज्ञा प्रतिष्ठानले गरि`दिएको उनले बताए। अहिले धनु याख्खा कला`कारले उक्त मूर्ति बनाइराखेका छन्।

‘अहिले`चाहिँ मूर्तिको मात्र काम भइरहेको छ। पार्क|का लागि थप २० लाख बजेट छुट्याइएको छ। त्यसको ठेक्काको काम बाँकी छ,’ मेयर थापाले भने। वडा नम्बर ७ का अध्यक्ष सुरेन्द्र राईले मेयर थापाकै अवधारण`अनुसार सुंगुरको मूर्ति बनाइएको हो।

मैना मैनी पर्यटकीय हिसाबले धेरै सम्भा`वना भएकाले अरू के गर्न सकिन्छ भनेर छल`फल गर्दा यस ठाउँ`बाट बराह (बँदेल) हाम फालेर बराह क्षेत्रमा पसेको भन्ने किम्बदन्ती रहेछ। सोही अनुसार बराहको मूर्ति बनाउने कुरा भएको हो,’ उनले सेतोपाटीसँग भने। – सेतोपाटी बाट साभार


Last Updated on: August 8th, 2021 at 12:38 am
५२० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया